Idzie wiosna [FELIETON]

Opinie Wiadomości
Paweł Szramka, Poseł na Sejm RP

Zaledwie kilka dni dzieli nas od zmiany pory roku. Najczęściej wiosna, która przychodzi po zimie, kojarzy nam się z radością, czymś pozytywnym.

Jak będzie tym razem? Do niedawna tematem numer jeden był covid. To on potrafił pokrzyżować nasze plany, zmienić tryb pracy, nauki, zupełnie przestawił życie wielu ludziom. Teraz, cytując słowa, które zapadły nam w pamięć, „on nie jest już groźny” albo „jest w odwrocie”.

REKLAMA

Obecnie tematem numer jeden jest wojna w Ukrainie. Wszyscy chcielibyśmy, aby tego tematu nigdy nie było, aby zbrodnicze wtargnięcie na teren wolnego państwa nigdy nie miało miejsca.

Niestety, mimo tego, że trudno było nam sobie wyobrazić podobną sytuację, stała się ona faktem.

Czerwona zaraza zalewa Ukrainę. Zabija, plądruje i niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Ataki są odpierane, a postawa Ukraińców budzi podziw na świecie, a zapewne także zdumienie wśród najeźdźców. Trudno przewidzieć, jaki będzie tego finał i kiedy on nastąpi. Niezależnie od tego wojna sama w sobie to ogromna porażka. To, co się wydarzyło, jest zupełnie nieakceptowalne w cywilizowanym świecie.

Sankcje na razie nie wpłynęły na postawę Putina. Czy wpłyną na niezadowolenie obywateli? Myślę, że z każdym dniem coraz bardziej. Pozostaje pytanie, jak długo to potrwa. Jak długo zwykli Rosjanie będą pozwalać na to, co robi ich przywódca?

Liczę na to, że wezmą sprawy w swoje ręce, że bunt społeczny będzie na tyle silny, że zdoła od środka zmienić swój kraj, zaczynając od prezydenta.

Oby doszło do tego jak najszybciej. Oby wiosna przyniosła pozytywny powiew zmian.

1 thought on “Idzie wiosna [FELIETON]

 1. Człowieku, pośle- ty dzieckiem jesteś?
  Dojrzałym mężczyzną?
  Żołnierzem?
  To wojna Sowietskiej Rosji przeciwko Europejczykom.
  Zwykli Rosjanie?
  Chcą by Rosja uderzyła w Polskę.
  Popierają prezydenta.
  Zreflektuj się żołnierzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.