II Regionalny Kongres Kobiet w Toruniu już w tę niedzielę [PROGRAM WYDARZENIA]

Box2 Kultura Mała Czarna Wiadomości
fot. Regionalny Kongres Kobiet w Toruniu

W najbliższą niedzielę (19 maja) o godz. 11 w Dworze Artusa rozpocznie się II Regionalny Kongres Kobiet w Toruniu. “Tego dnia Centrum Kultury Dwór Artusa stanie się miejscem kobiet i świadkiem ważnej rozmowy o kobietach” – zapowiadają organizatorzy tego wydarzenia.

Druga edycja Regionalnego Kongresu Kobiet w Toruniu zapowiada się bardzo ciekawie. W niedzielę (19 maja) w Dworze Artusa czekają nas trzy panele dyskusyjne i debata.

REKLAMA

“W trzech panelach z wyjątkowymi gośćmi porozmawiamy aktywnie, w kobiecym gronie o polityce, nauce, tolerancji, przedsiębiorczości, kulturze i działalności społecznej” – zapowiada Fundacja #aktywna, która jest organizatorem Kongresu.

Kongres o godz. 11 otworzą wykłady Wandy Nowickiej i prof. Moniki Płatek. Następnie – o godz. 11.40 rozpocznie się panel “Kobieta na świecie” m.in. z udziałem Giseli Hebrant i Jana Mrozowskiego. Poprowadzi go Tomasz Pasiut.

“Przemoc wobec kobiet” – to tytuł kolejnego panelu, który będzie moderować Magdalena Deczyńska. Wezmą w nim udział prof. Monika Płatek, Wanda Nowicka, Joanna Suchomska, Gabriela Morawska-Stanecka i Iwona Osial. Początek o godz. 13.15.

O godz. 15 zaś ma się rozpocząć panel “Zdrowie kobiet”. Prowadzącą będzie Paulina Błaszkiewicz, a gośćmi: Joanna Hain-Listewnik, Aleksandra Ruszczak, Janina Mirończuk, Joanna Keszka i Małgorzata Rębiałkowska-Stankiewicz.

Tego dnia czeka nas też debata – start o godz. 16.30 – pod hasłem “Chirurżki, psycholożki, architektki, czyli Toruńskie Dziewuchy pytają o żeńskie końcówki”. Poprowadzi go Marta Siwicka. Wśród zaproszonych będą: dr Marta Śleziak, dr Agnieszka Małocha-Krupa, dr Aleksandra Derra i dr hab. Małgorzata Gębka-Wolak.

Kongres – o godz. 18 – zamknie koncert Mariusza Lubomskiego. Będziemy mogli zobaczyc też wystawę fotografii Sławomira Jędrzejewskiego “One Day, One Face”.

Równolegle do paneli będą się odbywać także warsztaty: w Galerii Artusa, Piwnicach Kultury i Artus Cinema:

  • godz. 12 – “W poszukiwaniu kolorów siebie” – Justyna Fiałkowska, Anita Sujkowska
  • godz. 12.30 – “Rzeczywistości równoległe” – Joanna Roch
  • godz. 13 – “Coaching wartości” – Grażyna Mikusek
  • godz. 13.30 – “Piękno leży w oku patrzącego” – Kornel Jarzębiński
  • godz. 14 – “O komunikacji między kobietami i mężczyznami” – dr hab. Magdalena Mateja
  • godz. 15 – “O etnostereotypach i komunikowaniu międzykulturowym” – dr hab. Magdalena Mateja
  • godz. 15.30 – “Najlepszy moment” – Magda Pawlak, Magdalena Deczyńska
  • godz. 16 – “Tworzenie moodboardu do projektu wnętrza” – Małgorzata Steblecka, Natalia Lenczewska

Ilość miejsc na Kongresie jest ograniczona. Zapisy są prowadzone TUTAJ. “Tylko Toruń” i “Poza Toruń” objęły to wydarzenie patronatem medialny.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *