III Marsz Równości z hasłem “Dla życia i rodziny”

Box1 Fotogalerie
fot. Łukasz Piecyk

Wydarzenia dotyczące Marszu Równości trwać będą od 19 do 22 września 2019 roku. Oprócz samego marszu zorganizowane są liczne wydarzenia społeczne i kulturalne.

III Marsz Równości wyruszy w sobotę 21 września o godzinie 15.00 z Bulwaru Filadelfijskiego. Trasa przebiegać będzie przez Dworzec Toruń Miasto, Plac Świętej Katarzyny, ul. Szumana, Wały Generała Sikorskiego, Aleję Solidarności, Czerwoną Drogę, ul. Krasińskiego, Matejki, a zakończy się na Bulwarze Filadelfijskim.

Oprócz marszu przez kilka dni trwać będą wydarzenia towarzyszące. Festiwal rozpocznie wernisaż “Only One”. Odbędzie się on w czwartek 19 września o godzinie 18.00 w Dworze Artusa. Będzie to wystawa fotografii irlandzko-argentyńskiego artysty Patricio Cassinoni. Projekt “Only One” rozpoczął się w 2013 roku w Dublinie, do tej pory uczestniczyło w nim 150 osób. Nazwa wernisażu pochodzi od zabrania tylko jednego elementu odzieży, w którym modele zostali sfotografowani.

Tego samego dnia w Dworze Artusa odbędzie się pierwszy w Polsce pokaz irlandzkiego filmu dokumentalnego “The 34th-the Story of Marriage Equality”. Film opowiada o losach osób, które wywalczyli wprowadzenie równości małżeńskiej w Irlandii. Po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję przy kawie i ciastkach. Dla dzieci do 3. roku życia zapewniona będzie opieka.

Piątkowe wydarzenia rozpocznie Speed friends (kawiarnia PERS, godz. 19.00). Jest to wydarzenie, które pozwoli poznać nowych znajomych i zintegrować się przed wspólnym sobotnim marszem.

Tęczowy Piknik odbędzie się w sobotę 21 września na Bulwarze Filadelfijskim. W programie zaplanowano gry i zabawy z animatorami dla najmłodszych, wielkie bańki mydlane i malowanie twarzy. Każdy uczestnik pikniku będzie miał okazję do pomalowania tęczowego breloczku oraz przygotowania kolorowych banerów na Marsz Równości. Uczestnicy po marszu zaproszeni zostaną na After Party do kawiarni PERS. O godzinie 22.00 rozpoczną się występy muzyczne. W sobotę klub Koniec Świata zaprosi na Drag Night Party.

Niedzielne popołudnie można będzie spędzić w miłym towarzystwie razem ze swoimi pupilami. O godzinie 13.00 z Rynku Staromiejskiego wyruszy Tęczowy spacer z psami.

Festiwal zakończy niedzielny występ w Teatrze im. W. Horzycy. O godzinie 15.00 za symboliczną złotówkę można będzie posłuchać dramatu czytanego “Mam w szafie lalkę”. Czytanie przeznaczone jest dla młodzieży od 14. roku życia i dorosłych.

Tegoroczne hasło “Dla życia i rodziny”, ma na celu głównie podkreślenie, że społeczeństwo pragnie życia w kraju pełnym miłości, szacunku dla ludzi i ich wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *