Ile w Toruniu mamy respiratorów? Prezydent odpowiada

Box2 Wiadomości
Fot. Małgorzata Litwin/UMT

Za nami kolejna konferencja prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Tradycyjnie, rozpoczęła się od podania aktualnych informacji o koronawirusie w regionie. Dowiedzieliśmy się także m.in. jak wygląda obecnie wyposażenie służb medycznych. 

Do dziś w Toruniu nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Łącznie około 230 osób poddanych jest obecnie kwarantannie, a hospitalizowanych – 5. Dane dotyczą zarówno Torunia, jak i całego powiatu toruńskiego.

Prezydent poinformował także, jak wygląda obecnie stan wyposażenia w respiratory w mieście, ale też w środki ochrony osobistej.

– W tej chwili na terenie Torunia do dyspozycji pracowników ochrony zdrowia są 34 respiratory stacjonarne i 19 przenośnych, a więc łącznie ponad 50. W tym pakiecie są również respiratory nieużywane – mówił Michał Zaleski. – Jest problem z kombinezonami, nie ma większego problemu z rękawicami. Czynione są starania, aby te kombinezony były pozyskane. 

Prezydent zachęcił także do odwiedzania stron internetowych toruńskich instytucji kultury, które starają się nadal funkcjonować w okresie przestoju. 
Wiemy również, że najprawdopodobniej wszystkie wydarzenia kulturalne zaplanowane do maja, nie odbędą się.

– Trzeba liczyć się z tym, że będzie to czas, kiedy wirus będzie jeszcze w naszym kraju – wyjaśniał prezydent.

Nie wiadomo jak sytuacja wyglądać będzie w czerwcu – wszystko zależeć będzie od rozwoju sytuacji. W późniejszych miesiącach szansa na powrót do normalności i wydarzeń kulturalnych i sportowych ma być większa, ale wciąż jest to trudne do przewidzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *