Ile zebrano w Toruniu podczas 30. finału WOŚP? Znamy podsumowanie!

Box1 Wiadomości
Fot. Małgorzata Litwin dla UMT

683 tys. zł – tyle łącznie zebrały toruńskie sztaby podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj przedstawiciele sztabów gościli u prezydenta Michała Zaleskiego, który podziękował wolontariuszom za zaangażowanie.

30. finał WOŚP odbył się 30 stycznia. W Toruniu na rzecz Orkiestry zbierały trzy sztaby – Sztab Główny, Sztab w III Liceum Ogólnokształcącym i Sztab w Szkole Podstawowej nr 1. Celem tegorocznego finału było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 224 376 706,35 zł, czyli ponad 13,5 mln zł więcej, niż w zeszłym roku. 683 755,28 zł to kwota, która zebrano w Toruniu – ponad 150 tys. zł więcej, niż podczas poprzedniego finału.

Ile zebrały poszczególne sztaby w Toruniu? Największą kwotę uzbierał Sztab Główny – 363 271,59 zł. Sztab w III LO zebrał 189 416,45 zł, natomiast sztab w SP 1 – 131 067,24 zł.

– Bardzo dziękuję sztabom, wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom za zaangażowanie, za obecność, za zbiórkę i z dumą podkreślam i przypominam – w Toruniu od zawsze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest przyjmowana z radością i uznaniem – mówił prezydent Michał Zaleski podczas spotkania z przedstawicielami toruńskich sztabów.

W podzięce za grę z Orkiestrą prezydent wręczył pamiątkowe statuetki oraz listy okolicznościowe.

– Zagraliśmy już 17. raz, jak zawsze pięknie i z rozmachem. W akcję zaangażowani byli uczniowie i ich rodzice, nasi absolwenci, dołączają także uczniowie i ich rodzice z innych szkół toruńskich, w tym dzieci i dorośli ze szkół specjalnych, a także wszyscy, którzy chcą pomagać – mówiła Anita Nowak, szefowa sztabu przy SP nr 1.

– Mimo niezbyt ciekawej pogody ten finał przebiegał radośnie i bezpiecznie. Choć wciąż była pandemia, to udało się nam zorganizować koncerty na dziedzińcu ratusza, małe i klimatyczne, a na zakończenie pokaz laserowy. WOŚP daje nam wszystkim dużo radości, jesteśmy tego dnia wszyscy razem, ponad podziałami, chcemy po prostu dobra i sprzętu, aby leczyć dzieci – dodał Artur Majerowski ze Sztabu Głównego.

– Nasz sztab został powołany 14 lat temu. Działamy trochę na uboczu, ale bardzo skutecznie. Nie każdy może dojechać tego dnia na starówkę, są też tacy, którzy pracują, a nasi wolontariusze są na wyciągnięcie ręki, obok miejsca zamieszkania – opowiadała Katarzyna Majkowska ze sztabu w III LO.

Tagged

1 thought on “Ile zebrano w Toruniu podczas 30. finału WOŚP? Znamy podsumowanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.