Incydent na manifestacji. Co się stało pod Kopernikiem? Oto relacja policji [FOTO]

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Podczas wczorajszej manifestacji wsparcia dla strajkujących nauczycieli doszło do drobnego incydentu. Pijany mężczyzna podszedł do pomnika Mikołaja Kopernika i zrzucił głośnik, z którego korzystali organizatorzy wczorajszego zgromadzenia na Rynku Staromiejskim.

Według świadków nietrzeźwy mężczyzna awanturował się z protestującymi, używając wulgarnych słów. Potem podszedł w okolice pomnika Mikołaja Kopernika i zrzucił głośnik, którego używali organizatorzy manifestacji. Sprzęt został uszkodzony.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Okazało się, że to mieszkaniec gminy Lubicz. Kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 2,5 promila i został odwieziony na izbę wytrzeźwień.

– Postępowanie będzie prowadzone w kierunku uszkodzenia mienia – mówi Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Podczas spontanicznego zgromadzenia publicznego zatrzymany mężczyzna uszkodził głośnik. Straty zostały wycenione na kilkaset złotych.

Za ten czyn grozi mu od trzech miesięcy do 5 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Incydent na manifestacji. Co się stało pod Kopernikiem? Oto relacja policji [FOTO]

  1. Pijany, czyli nie kontrolujący swojego zachowania jest przeciw. Rząd trzeźwy i też. Trzeźwy nie znaczy trzeźwo myślący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *