Nie złożyłeś wniosku o 300+? Masz na to czas do końca listopada

Dobiega końca czas, w którym można składać wnioski o przyznanie 300 złotych na ucznia w ramach programu „Dobry start”. Będą one przyjmowane tylko do końca listopada.

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, po tej dacie wniosek będzie przyjęty tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności.

Dodatkowe świadczenie cieszy się sporym zainteresowaniem:

Ponad 175 tys. wniosków na 245,7 tys. uczniów złożyli rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego, a na ich konta trafiło niemal 71,8 mln zł. W całym kraju na konta rodziców trafiło ponad 1,3 mld zł dotyczących 4,4 mln dzieci – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej. Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Wniosek powinien zawierać numer rachunku bankowego, na który trafi wypłata świadczenia, adres mailowy i numer telefonu. Są to dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku i ewentualnie do założenia profilu na portalu PUE ZUS dla osób, które jeszcze swojego konta nie posiadają.