Złote Kolce dla Torunia. Za promowanie lekkoatletyki

Toruń otrzymał tytuł Miasta Partnerskiego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Stało się to podczas gali Orlen Złote Kolce, która odbyła się 29 października w Chorzowie.

Statuetkę odebrał zastępca prezydenta Torunia Adrian Mól. Miasto dokonało wielkiego zdaniem działaczy PZLA wkładu w promocję lekkoatletki. Jako przykład podano organizację wydarzeń, takich jak Halowe Mistrzostwa Europy w 2021 roku. Regularnie odbywają się także najważniejsze imprezy w kategorii Masters. Kolejna – Mistrzostwa Świata – odbędzie się już na wiosnę w Arenie Toruń.

Złote Kolce wręczane są od 1970 roku przez PZLA oraz Przegląd Sportowy. Pomysłodawcą imprezy był Andrzej Gowarzewski, który kierował siedmioma pierwszymi edycjami rankingu. Gala „Złotych Kolców” odbywała się, z kilkoma wyjątkami, w Warszawie. Jednym z wyjątków był Toruń, było to w 2015 roku. Zawodnicy otrzymują punkty za zajmowane miejsca podczas najważniejszych zawodów krajowych i zagranicznych. W tym roku najlepszymi lekkoatletami zostali chodziarka Katarzyna Zdziebło oraz młociarz Paweł Fajdek.