Internetowa sprzeczka między Szramką a Kukizem. Padły ostre słowa

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Do ostrej wymiany zdań doszło na Facebooku pomiędzy byłymi sejmowymi kolegami: Pawłem Szramką, który do niedawna należał do ruchu Kukiz’15, zaś obecnie tworzy koło “Polskie Sprawy”, a Pawłem Kukizem. Kością niezgody stał się stosunek do kwestii nepotyzmu i uchwały podjętej na kongresie Prawa i Sprawiedliwości o niezasiadaniu przez rodziny polityków tej partii w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Wszystko zaczęło się, gdy Paweł Szramka zamieścił w ostatni wtorek na swoim facebookowym profilu link do rozmowy udzielonej “Super Expressowi”, w której odniósł się do uchwały PiSu oraz słów Pawła Kukiza z wywiadu dla Polskiego Radia 24. Kukiz stwierdził tam, iż “PiS jest pierwszą dużą partią, która dostrzega problem nepotyzmu i to u siebie i w drodze legislacji będzie chciała ten problem rozwiązać”. Komentując te słowa, poseł z okręgu toruńsko-włocławskiego powiedział:

REKLAMA

Gdybym nie widział autora tych słów, pomyślałbym, że wywiadu udzielił rzecznik PiS-u lub ktoś bezpośrednio z otoczenia rządu. Mieliśmy walczyć z nepotyzmem, a nie głaskać partię rządząca za to, że po 6 latach rządów dostrzegają, że chyba jednak przegięli.

Wypowiedź skomentował na Facebooku dawny kolega z jednego klubu, Paweł Kukiz:

Posłuchaj kolego…. Po pierwsze jako poseł powinieneś odróżniać wewnątrzpartyjną uchwałę od stanowionego ustawą prawa. Uchwała wewnątrzpartyjna to instrukcja partyjna i dotyczy członków partii a ustawa dotyczy ogółu Obywateli. Moim zdaniem uchwała partyjna PiS daje nadzieję na UCHWALENIE USTAWY antysitwowej dotyczącej WSZYSTKICH polityków. Nasz projekt takiej ustawy powinieneś znać jeszcze z poprzedniej kadencji, bo składaliśmy go w Sejmie. NIE MA w nim zapisów “liberalizujących” antysitwę, podobnych do uchwały partyjnej PiS. I mówiłem i mówię publicznie, w wywiadach, ze zapis o “szczególnych okolicznościach” byłby dla mnie w PROJEKCIE USTAWY nieakceptowalny.

Następnie polityk użył jeszcze mocniejszych słów:

Twoje sugestie, ze toleruję nepotyzm w PiS to sku*******two i podłość. Tym bardziej, ze w tym postkomunistycznym ustroju nie “twoi wyborcy” wpisali cię na listę ale ja tłukłem się z PSL o to, byś miał jedynkę, bo myślałem ze jesteś odważnym, przyzwoitym, do końca walczącym o Ideę człowiekiem. Zapomniałeś? I jeszcze jedno – jeśli raz jeszcze publicznie powtórzysz, że toleruję czy akceptuję nepotyzm i sitwy czy to w PiS czy gdziekolwiek, to po prostu dam ci w pysk. PS. Nie pisałbym ci tego tutaj ale telefonów nie odbierasz, wiec piszę.

Tego samego dnia wieczorem nadeszła riposta od posła Szramki:

Posłuchaj kolego. Właśnie skończyłem szereg spotkań, podczas których nie odbieram telefonu z szacunku do rozmówców. Jeśli przeanalizujesz moje wypowiedzi, to zauważysz, że głównie odnoszę się do partii rządzącej i podjętej przez nich uchwały. Nie wspominam tam nawet słowem o Tobie w tej części rozmowy. Gdy zapytano mnie o fragment Twojej wypowiedzi, odpowiedziałem zgodnie z tym co myślę. Nie sugeruję jednak tam, że akceptujesz nepotyzm. To już była Twoja interpretacja. Odpowiadam za swoje słowa, a nie za to co między nimi dopisane zostało w mediach. Warto czytać ze zrozumieniem i trzymać emocje na wodzy zanim zagrozi się komuś daniem w pysk. Ja w stosunku do Ciebie nigdy w taki sposób się nie odniosłem, mimo, że w stosunku do mnie, jak i wielu ludzi, którzy kiedyś byli skupieni wokół Ciebie, używałeś słów, których na pewno nie warto w tym miejscu przytaczać.

Odpowiedzi na te słowa ze strony posła Kukiza jak dotąd brak.

Tagged

1 thought on “Internetowa sprzeczka między Szramką a Kukizem. Padły ostre słowa

  1. Ale parodia.
    Temu Szramce Kukiz załatwił fuche “posła”, co jest typowym nepotyzmem i sitwą. Nigdy w wolnych wyborach, taki drobny cwaniaczek, by nie zdobył tej fuchy.
    Odpowiada za swoje słowa-
    ale parodia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *