IV LO w Toruniu zaprasza na drugą już edycję Drzwi Otwartych w Minecrafcie!

Wiadomości
Zdjęcie nadesłane

W czwartek, 15 kwietnia w godzinach 16:00-18:00 oraz w sobotę, 17 kwietnia w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się druga już edycja wirtualnych Drzwi Otwartych IV LO w Toruniu. Zeszłoroczna impreza cieszyła się tak dużym powodzeniem, że w tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć ją o drugi dzień. Tak jak w zeszłym roku, nad projektem pracuje szerokie grono uczniów wraz z nauczycielami – Krzysztofem Hennigiem i Sylwią Kosowicz. Odtwarzają budynek szkoły, jego okolice i tworzą nowe atrakcje dla odwiedzających.

Pandemia nie odpuszcza i wciąż daje się nam wszystkim się we znaki. Jako że zeszłoroczne Drzwi Otwarte okazały się dużym sukcesem, uczniowie i nauczyciele IVLO zdecydowali się na kontynuację ich Minecraftowego projektu. W tym roku osoby zainteresowane nauką w IVLO oraz te, które po prostu będą chciały zobaczyć efekty ich pracy, będą miały możliwość odwiedzenia serwera twórców w świecie sześcianów.

Co czeka tegorocznych odwiedzających Drzwi Otwarte w IVLO? Po pierwsze – renowacje. Organizatorzy odnowili budynek szkoły, uwzględniając w nim świeżo wyremontowane części. Również ulica Warszawska i jej okolice zostały przebudowane. Po drugie – powstały zupełnie nowe atrakcje. Po trzecie – odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z topografią całej szkoły, sal lekcyjnych, hal sportowych, pokoi nauczycielskich, a nawet miejsc, dotychczas pozostających nieodkryte przez uczniów szkoły. No i po czwarte – organizatorzy umożliwią odwiedzającym porozmawianie z nauczycielami oraz uczniami IVLO na specjalnie przygotowanym serwerze na platformie Discord. To właśnie oni zaprezentują ósmoklasistom poszczególne profile klas w tego liceum.

Serwer w Minecrafcie zostanie otwarty w czwartek, 15 kwietnia, tak samo jak serwer na Discordzie – ich adresy znajdują się na stronie internetowej, Facebooku i Instagramie IVLO. Zainteresowani będą mogli odwiedzić go w godzinach 16:00-18:00 oraz w sobotę, 17 kwietnia od 10:00 do 12:00;

Przybywajcie, podziwiajcie i pytajcie o wszystko, czego chcielibyście się dowiedzieć! – mówi Maciej Szalaty, jeden z organizatorów tegorocznych (i zeszłorocznych) Drzwi Otwartych w Minecrafcie. – Możemy zdradzić, że przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji – specjalny rollercoaster, parcour, arenę do walk na miecze świetlne, krążowniki odwzorowane w skali 1:1. Podpowiem również, że warto zwiedzać wybudowane przez nas kamienice na ulicy Warszawskiej. Są w nich poukrywane znajdźki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *