Iwona Michałek o unijnym budżecie: To ogromny sukces negocjacyjny

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Najbliższy czas będzie bardzo trudny i tylko jedność Zjednoczonej Prawicy pozwoli sprawować rządy tak, aby Polska rozwijała się w dobrym kierunku – mówiła dziś wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek. Posłanka Porozumienia Jarosława Gowina na spotkaniu z mediami podsumowała zakończenie negocjacji w sprawie unijnego budżetu.

– Bardzo cieszymy się z tego, co stało się wczoraj. Doszło do porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej. Chcę wyrazić wdzięczność premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, za to, że doprowadził do szczęśliwego końca dni niepewności, czy będziemy mieli podpisany budżet – mówiła wiceminister.

REKLAMA

Jak podkreśliła, jest to wielki sukces polskiego rządu, który stanął na wysokości zadania.

– To ogromny sukces negocjacyjny, nie tylko premiera Mateusza Morawieckiego, ale również wicepremiera i prezesa Porozumienia Jarosława Gowina, który z pełną determinacją i oddaniem spotkał się w ubiegłym tygodniu z sześcioma komisarzami unii oraz dwoma wiceprezesami. Swoimi rozmowami poszerzał negocjacyjne możliwości premiera Mateusza Morawieckiego, który znakomicie wczoraj negocjował i doszło do podpisania porozumienia – przekonywała posłanka Porozumienia.

Zdaniem Iwony Michałek środki z Unii znacznie przyczynią się do odbudowy gospodarki po lockdownie. Uczestnictwo w budżecie oznacza więc możliwość powrotu do kondycji sprzed pandemii.

– To bardzo ważne dla Polski. Nie tylko obroniliśmy wartości, które są dla nas ważne. Jest ogromna szansa i mamy zapewnienie, że będziemy partycypować w ogromnym budżecie Unii Europejskiej na następne lata. 770 mld zł to naprawdę duże pieniądze, które są nam bardzo potrzebne. Kraj i gospodarka musi się odbudować po pandemii i częściowym lockdownie. Musimy również odbudować się zdrowotnie, więc te wszystkie pieniądze są dla nas bardzo ważne – podkreślała.

Wiceminister dodawała, że jej resort cały czas pracował nad możliwymi rozwiązaniami, choć sytuacja co do unijnego budżetu była niepewna. Dzięki temu wypracowane są już propozycje projektów planu odbudowy.

– Premier Jarosław Gowin zapowiedział dziś, że rozpoczyna szereg konsultacji z samorządowcami i przedsiębiorcami na temat projektów, które będziemy realizować w planie odbudowy. Jako Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, już mamy gotowy komplet różnych projektów, które jeszcze w tym miesiącu będą przedstawione Ministerstwu Funduszy. Mimo, że był moment niepewności, pracowaliśmy cały czas, by być przygotowanym – mówiła Iwona Michałek.

Posłanka przekonywała, że Porozumienie nie jest “eurosceptyczne, ale i nie euronaiwne”. Przedstawiła trzy filary, na których stoi jej ugrupowanie.

– Porozumienie Jarosława Gowina stawia na trzy filary: eurorealizm, współpraca z samorządami i przedsiębiorcami oraz jedność Zjednoczonej Prawicy. Zależy nam na tym, żeby ten rząd trwał, pracował dla Polski tak, jak do tej pory. Najbliższy czas będzie bardzo trudny i tylko jedność Zjednoczonej Prawicy pozwoli sprawować rządy tak, aby Polska rozwijała się w dobrym kierunku – zakończyła wiceminister.

W zwołanej przez Iwonę Michałek konferencji prasowej w jej biurze poselskim w Toruniu uczestniczyli również jej doradca w ministerstwie Beata Jaworska oraz lider lokalnej młodzieżówki Porozumienia Antoni Chojnowski.

Tagged

1 thought on “Iwona Michałek o unijnym budżecie: To ogromny sukces negocjacyjny

  1. “Ogromny, ogromna”. Ogromna europejska organizacja “Po(d)rozumienie”-zdecydowała o losach Europy! Dzięki ogromnej pomocy posełki Iwony M., ogromny kierownik “Po(d)rozumienia”-J.G. uratował Europę! King Size! To “o(d)gromne” wydarjenije odnotowały serwisy informacyjne obcych cywilizacji… Światowe serwisy, tu na ziemi, nie zauważyły ogromnej roli, tych ogromnych osòb: posełki Iwony M. i kierownika J.G. na losy świata. Ooogromna niewdzięczność narodòw Europy, dla tych ooogromnych osòb!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *