Iwona Michałek: “Prezydent Andrzej Duda ma dobry plan dla Polski” [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Polityka Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda ma dobry plan dla Polski. Plan, który będzie realizowany, ponieważ on dotrzymuje słowa – mówiła w poniedziałek posłanka Zjednoczonej Prawicy Iwona Michałek. Na zorganizowanej pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu konferencji wyraziła poparcie w zbliżających się wyborach dla obecnie urzędującego prezydenta.

Posłanka zachęcała Polaków przede wszystkim do pójścia na wybory 28 czerwca i oddania głosu na Andrzeja Dudę, który – jak przekonuje Iwona Michałek – jest gwarantem tego, że “Polska nie cofnie się o 5 lat”. 

REKLAMA

– Co by było, gdyby w 2015 roku wygrał ktoś inny, niż Andrzej Duda? – dopytywała. – Nie byłoby 500+, nie byłoby wielu różnych inwestycji. 

Zwróciła uwagę także na kwestie obniżenia wieku emerytalnego, czy wysokości płac.

– Nie chcemy, żeby to wróciło. Chcemy popchnąć Polskę na jeszcze większe, nowe tory rozwoju – przekonywała Iwona Michałek. 

Zaznaczyła także, że plan obecnie urzędującego prezydenta na najbliższe 5 lat ma się opierać na czterech filarach w zakresie inwestycji. Mają to być inwestycje strategiczne, lokalne, w ochronie zdrowia oraz w sferze ochrony środowiska. 

– Bardzo nam  zależy na tym, żeby strategiczne inwestycje były realizowane. Uważamy, że duże, ważne inwestycje dla kraju popchną Polskę na nowe tory rozwoju – podkreślała Iwona Michałek.

Wśród najważniejszych inwestycji wymieniła m.in. Centralny Port Komunikacyjny, ale też samą budowę nowych dróg, czy linii kolejowych, a także dróg tranzytowych, takich jak Via Carpatia, czy Via Baltica. Ważną rolę ma pełnić także trwający już przekop Mierzei Wiślanej. 

Michałek zapowiedziała także, że w planach jest przeznaczenie 5 mld zł na walkę z rakiem i wsparcie onkologii, wraz z budową sieci onkologicznej. Dodatkowo, przygotowany ma zostać program wsparcia dla szpitali powiatowych. 

Program Andrzeja Dudy ma objąć także małe kluby sportowe. “Sokół 2.0” ma wspierać sport powszechny i zakłada dopłaty do każdej sekcji amatorskiego klubu sportowego. Pomoc finansowa ma popłynąć także do samorządowców, w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Podczas konferencji Iwona Michałek została zapytana o spadek poparcia i zaufania dla Andrzeja Dudy w ostatnich sondażach. 

– To, czy Polacy ufają, czy nie ufają, okaże się za dwa tygodnie. Codziennie ukazuje się jakiś sondaż. To część wpływania na opinię publiczną. To w jaki sposób Polacy reagują, kiedy pan prezydent Duda przyjeżdża do jakiegoś miasta, czy miasteczka, jakie tłumy go witają, świadczy o tym, że ufają mu. Nie wyobrażam sobie, że wszystko to, co zrobił pan prezydent Duda i rząd zjednoczonej prawicy w ciągu ostatnich 5 lat będzie zmarnowane i mam nadzieję, że Polacy też sobie tego nie wyobrażają – mówiła posłanka Zjednoczonej Prawicy. 

Padło również pytanie o niedawne wypowiedzi posła Koalicji Obywatelskiej Tomasza Lenza, który na początku czerwca wyliczał niezrealizowane przez obecnego prezydenta obietnice, m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku, pomoc frankowiczom, czy program “Mieszkanie Plus”.

– Ten program wszedł na nowe tory. Będzie na pewno zrealizowany – mówiła o programie “Mieszkanie Plus” Iwona Michałek. – Większość została zrealizowana. Panu posłowi Lenzowi radziłabym zobaczyć, co zrealizował jego prezydent, pan Komorowski. Co zrealizował wtedy rząd Platformy Obywatelskiej? Nic. Więc naprawdę warto troszeczkę pokory, w tego rodzaju zadawaniu pytań. 

Tagged

1 thought on “Iwona Michałek: “Prezydent Andrzej Duda ma dobry plan dla Polski” [ZDJĘCIA]

  1. Efekt prezydentury Andrzeja Dudy? Skłócona i wewnętrznie rozdarta Polska, pogwałcona konstytucja, skłócone i nieefektywne sądy, wzrost rasizmu i nienawiści wobec innych o odmiennym kolorze skóry, orientacji seksualnej, mówiących innym językiem niż polski, radykalne obniżenie pozycji Polski w krajach cywilizowanego świata, upadek publicznej telewizji i radia, autorytarna centralizacja państwa i powolny upadek samorządowości … Mało tego? Strach się bać, co dalej gdy obecny prezydent zostanie wybrany ponownie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *