J. Kaczyński: udział w tych wyborach jest naprawdę całkowicie bezpieczny

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Mogę zapewnić, że udział w tych wyborach jest naprawdę całkowicie bezpieczny; bezpieczniejszy nawet niż pójście do sklepu; naprawdę nie ma się czego obawiać – powiedział w czwartek w TV Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński pytany w TV Trwam o niską frekwencję wśród polskich seniorów w pierwszej turze wyborów prezydenckich odpowiedział: “Tutaj mieliśmy do czynienia, jak sądzę, ze skutkami epidemii i z obawami pewnej części starszego pokolenia”. “Ja mogę zapewnić, tak, jak wielu innych, że udział w tych wyborach jest naprawdę całkowicie bezpieczny. Bezpieczniejszy nawet niż pójście do sklepu” – powiedział. “Naprawdę nie ma się, czego obawiać” – zapewnił Kaczyński.

REKLAMA

Prezes PiS ocenił, że w Polsce epidemia koronawirusa “miała przebieg stosunkowo łagodny”. “Chociaż trzeba tutaj być bardzo ostrożnym, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, przygotowania na przyszłość, żeby nic takiego nie mogło się powtórzyć” – zaznaczył.

“Ale jak na to wszystko, co działo się w Europie, to naprawdę nam się tutaj udało to dobrze przeprowadzić, dobrze przejść dzięki sprawnej władzy, dzięki sprawnemu Ministerstwu Zdrowia, sprawnemu rządowi” – przekonywał prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że “dziś nie ma się czego bać”. Zwracając się do pokolenia polskich seniorów, poprosił, by “iść na te wybory”. “One są ważne dla każdego z państwa i są ważne dla przyszłości także państwa dzieci i wnuków. Niezwykle ważne w tym wymiarze, który dotyczy losów starszego pokolenia ta waga jest naprawdę ogromna” – podkreślił.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że kultura przeciwników Andrzeja Dudy, “jest kulturą (…), która nie szanuje ludzkiego życia, nie tylko tego życia poczętego, ale nie szanuje także życia ludzi starszych, szczególnie takich ludzi wyraźnie starszych”. “Ta eutanazja, która niekiedy dziś w Europie przybiera charakter właściwie przymusowy jest tego najlepszym dowodem” – argumentował.

“Nie idźmy w tym kierunku” – zaapelował. “Jeżeli nie chcemy iść w tym kierunku – to idźmy i głosujmy. Głosujmy na Andrzeja Dudę, bo on jest gwarancją, że Polska w tym kierunku nie pójdzie” – podkreślił Jarosław Kaczyński.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *