Jak będzie wyglądała tegoroczna Wigilia Miejska?

Box1 Kultura Wiadomości
fot. Wojtek Szabelski dla UMT

Wigilia Miejska to pierwsze wydarzenie w cyklu imprez świąteczno-noworocznych, organizowanych przez Urząd Miasta i Toruńską Agendę Kulturalną. Odbędzie się 20 grudnia na Rynku Staromiejskim. Na uczestników będzie czekać nie tylko świątecznie przystrojony plac, ale także moc atrakcji.

Wigilia Miejska, jak co roku, odbędzie się na Rynku Staromiejskim. Część oficjalna rozpocznie się o 16:00 złożeniem życzeń świątecznych przez prezydenta Michała Zaleskiego i biskupa diecezji toruńskiej Wiesława Śmigla. Potem na scenie pojawi się Młodzieżowy Teatr Muzyczny „Mała Rewia”, specjalizujący się w musicalach dziecięcych i młodzieżowych. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla młodszych uczestników wydarzenia, będzie pokaz iluzji. Show poprowadzi toruński iluzjonista Mariusz Czajka. Artysta zajmuje się przygotowywaniem magicznych spektakli od ponad 10 lat, występując w całej Polsce. Na koniec Wigilii Miejskiej będzie można posłuchać świątecznych przebojów, zaaranżowanych przez zespół Bojarczuk Music Band.

REKLAMA

Podczas Wigilii Miejskiej będzie można skosztować tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Oczywiście nie zabraknie także słodkich upominków i konkursów dla najmłodszych. Dodatkowo, będzie można wykonać pamiątkową fotografię z Reniferem i Bałwankiem – zachęca Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Nagrodami w wigilijnych konkursach będą m.in. choinki, przekazane na ten cel przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu. Przypominamy także, że na pięknie udekorowanym Rynku Staromiejskim do 22 grudnia będzie odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *