Jak działa wahadło Foucaulta? Młyn Wiedzy rozpoczyna cykl krótkich filmów [WIDEO]

Box2 Wiadomości Wideo
fot. YouTube/kanał Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

“#takTOdziała” – to cykl krótkich filmów, które publikuje na YouTube Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W ramach niego będzie można zapoznać się z eksponatami z toruńskiego centrum nauki i zrozumieć sposób ich działania lub zjawiska, które dzięki nim obserwujemy.

W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy ul. Łokietka w Toruniu jest ponad 140 eksponatów. Centrum nauki postanowiło rozpocząć cykl krótkich filmów prezentujących m.in. sposób ich działania bądź też zjawiska, które dzięki nim możemy obserwować.

– Chcemy je zaprezentować, a przede wszystkim zachęcić do samodzielnego odkrywania naszych stanowisk i przeprowadzania doświadczeń na miejscu, w Młynie Wiedzy – mówi Marcin Centkowski z działu rozwoju, marketingu i promocji Młyna Wiedzy. – Mamy nadzieję, że dzięki serii „takTOdziała” kolejne osoby będą chciały odkryć moc nauki, odwiedzić Młyn oraz Toruń. Atrakcji w jedynym centrum nauki w województwie nie brakuje, tak samo jak w Toruniu.

O wybranych eksponatach opowiadają pracownicy działu naukowo-dydaktycznego. W pierwszym odcinku widzowie mogą poznać historię doświadczenia przeprowadzonego przez Jeana Bernarda Leona Foucaulta w marcu 1851 r.

– Eksperyment ten jest znakomitym dowodem, potwierdzającym istnienie ruchu obrotowego Ziemi – mówi Piotr Zieliński z działu naukowo-dydaktycznego CNMW.

Nowe odcinki będą publikowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki na kanale YouTube Młyna Wiedzy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *