Jak nas widzą? Toruń w Pytaniu na Śniadanie i na blogu podróżniczym

Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Miasto aktywnie uczestniczy w ogólnopolskich akcjach promocyjnych i stara się w ten sposób wspierać lokalną branżę turystyczną. Toruń stał się bohaterem jednego z odcinków Pytania na Śniadanie. Wizytę w grodzie Kopernika polecała ostatnio także blogerka podróżnicza z bloga MyWayTrip.

Działania, podejmowane przez miasto w celu wspierania lokalnej branży turystycznej, opierają się m.in. na wynikach ankiety, w której toruńscy przedsiębiorcy przedstawiali swoje oczekiwania. Badanie przeprowadzane było w marcu przez Toruński Ośrodek Informacji Turystycznej. W ankiecie wzięło udział 50 podmiotów. Okazało się, że przedsiębiorcy z branży turystycznej oczekują od włodarzy pomocy w postaci działań promocyjnych. Wskazywali m.in. na potrzebę szerszej promocji w mediach społecznościowych i organizacji podróży influencerów.

Miasto postanowiło przychylić się do oczekiwań przedsiębiorców. Pod koniec czerwca w Toruniu pojawiła się ekipa programu Onet Rano #wPodróży.

Toruń, na zaproszenie Urzędu Miasta Torunia, odwiedziła także instagramerka z bloga MyWayTrip. Autorka bloga, Ewa Kozłowska-Szymczak, polecała najciekawsze miejsca w grodzie Kopernika, który zwiedzała w trakcie czerwcowego Święta Miasta. W materiale nie zabrakło opisów najważniejszych atrakcji turystycznych, muzeów i obiektów sakralnych, ale także praktycznych wskazówek – m.in., jak dojechać do Torunia, gdzie nocować i co zjeść.

W niedzielę 12 lipca w Toruniu pojawiła się także ekipa Pytania na Śniadanie. Odcinek można obejrzeć w kilku częściach. Dziennikarze TVP2 odwiedzili m.in. Muzeum Toruńskiego Piernika i Dom Mikołaja Kopernika.

To nie jedyne akcje promocyjne, jakie podejmuje miasto. W dalszym ciągu uczestniczy w ogólnopolskim projekcie #CityIsReady. Dodatkowo, przygotowany został Toruński Bon Turystyczny czy seria filmów “Zajrzyj na toruńską starówkę”. Aktualnie trwa także konkurs “Zaproś najbliższych do Torunia”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *