Jak radny billboard przewieszał [FELIETON]

Box2 Opinie
rzeszotek
Radosław Rzeszotek, redaktor naczelny "Tylko Toruń", fot. Łukasz Piecyk

Przed nami ostatnie kilkanaście godzin kampanii do Europarlamentu. Wyborcy zapewne w swoich sumieniach już rozprawili się z kandydatami i pozostaje tylko oddać głos na wybrańca. Nie będę wróżbitą, jeśli stwierdzę, że z naszego województwa do Brukseli wyjedzie dwóch europosłów – jeden z PiS, drugi z Koalicji Europejskiej. I to walka między tymi dwoma formacjami zdominowała wiosenną kampanię.

Niestety, znów byliśmy świadkami zagrań nieczystych i nieeleganckich. Zamiast skupiać się na programach i ofertach kandydatów, najwięcej emocji wywołała wojna plakatowo-billboardowa. Pierwszą poważną wpadkę zaliczył sztab Zbigniewa Girzyńskiego, który rozwieszał plakaty nie tam, gdzie mu było wolno. Ale to dość często spotykane w Polsce przewinienie i można je zrzucić na nadmierną pracowitość sztabowców, za co sam kandydat w sumie mógłby dziękować.

REKLAMA

O wiele gorzej wyglądało przewieszanie billboardów konkurentów. Tu z kolei „błysnął” miejski radny Michał Jakubaszek, który pochwalił się w internecie przemieszczeniem bannera wyborczego Michała Korolko tak, aby na fotografii kandydat KE wyglądał, jakby uśmiechał się zza krat. Wstyd, panie radny, bo na pewno nie chciałby pan zobaczyć kandydata PiS w takiej pozycji. Proszę spytać o samopoczucie radnego wojewódzkiego, Przemysława Przybylskiego, którego billboardy zagryzdano napisami „faszyzm”, choć każdy, kto go zna, wie, że to człowiek prawy i uczciwy. On do nieczystych zagrań uciekać się nie musiał, aby w głosowaniach zdobywać znaczące poparcie.

To politycy nadają ton debacie publicznej i od nich zależy, czy wyborcy skupią się na argumentach czy nieczystych zagrywkach. Dla nas wszystkich lepiej będzie, jeśli górę weźmie merytoryka.

7 thoughts on “Jak radny billboard przewieszał [FELIETON]

  1. Panie Rzeszotek, ile Przybylski zapłacił Panu za kampanię banerową na tym portalu? Jest uczciwy, bo baner wykupił 😁😂😂?

  2. Jestem ostatnią osobą, która będzie popierała PiS, ale potwierdzam, że Przybylski to jest uczciwy człowiek i gdyby wszyscy politycy mieli takie podejście jak on to może debata publiczna wyglądałaby inaczej. Z kolei Jakubaszek to typowy aparatczyk, który tylko czeka na swoją szansę, żeby zaistnieć, więc jego metody mnie nie dziwią.

  3. Wszyscy chyba zapominają o najważniejszym przekazie tego felietonu. Radny Jakubaszek popełnił prowokację. Umyślnie, aby zdyskredytować jednego z kandydatów, przewiesił baner i wywołał akcję na FB.
    Radny Jakubaszek. Wstyd. Żenada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *