Jak tu wsiąść do autobusu? Tak wygląda przystanek linii za tramwaj nr 53

Box2 Interwencje Polecamy Wiadomości
fot. Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej

Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zwrócił uwagę na przystanek na ul. Mickiewicza, na którym staje linia zastępcza nr 53. “Pasażerowie są zmuszeni przeciskać się między samochodami”.

W piątek pojawiły się zmiany w komunikacji tramwajowej związane z realizacją projektu tramwajowego w centrum. Zostały zawieszone m.in. kursy linii nr 3 i 4. A “piątka” jeździ zmienioną trasą.

REKLAMA

Dla pasażerów została uruchomiona komunikacja zastępca. Linia zastępcza nr 53 kursuje pomiędzy ul. Odrodzenia a Reja. Jeździ m.in. ul. Mickiewicza. I właśnie tam został znajduje się ów przystanek, na który zwrócił uwagę Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

“Tak wygląda jeden z przystanków na ulicy Mickiewicza. Pasażerowie są zmuszeni przeciskać się między samochodami” – czytamy na stronie facebookowej Toruńskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej

Co na to Miejski Zakład Komunikacji?

– Na ul. Mickiewicza jest o tyle ciężka sytuacja, że tam są albo miejsca parkingowe, albo skrzyżowania z poprzecznymi uliczkami – wyjaśnia Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK. – Nie chcieliśmy zakazać tam parkowania, bo i tak jest mało miejsc parkingowych.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

4 thoughts on “Jak tu wsiąść do autobusu? Tak wygląda przystanek linii za tramwaj nr 53

  1. “(…) albo są miejsca parkingowe, albo skrzyżowania z poprzecznymi uliczkami.” – jakieś 10 metrów wcześniej jest wyjazd z osiedlowej drogi na Mickiewicza, który niespecjalnie spełnia rolę jakiegokolwiek skrzyżowania. Wątpię aby dla mieszkańców było specjalnie wielkim problemem gdyby autobus się tam zatrzymywał – ale jak widać dla MZK jest.

  2. Zrobić z pięciu miejsc parkingowych przystanek autobusowy gdzie i tak jest za mało parkingów(zus i szpital) to trzeba być idiotą.Autobus i tak staje na środku jezdni bo jest za wąsko żeby zjechać w prowizoryczną alejkę.Wystarczyło wyznaczyć przystanek wcześniej gdzie jest jedno miejsce parkingowe ale lepiej było je sprzedać prywatnej osobie.Banda złodzieji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *