Jak wygląda rynek pracy w Toruniu. Gdzie szukać pracy?

Box2 Materiały partnera Wiadomości

Toruński rynek pracy jest specyficzny – na terenie miasta działa wiele firm z długoletnią tradycją, a część z nich należy do największych pracodawców w regionie. Jak i gdzie szukać pracy w Toruniu? Jakie oferty pracy przeważają w tym mieście? Zobacz, jak odnaleźć się na toruńskim rynku pracy.

Bezrobocie Toruń – ile wynosi aktualna stopa bezrobocia?

Stopa bezrobocia w Toruniu wzrosła w związku z pandemią COVID-19. Jak sytuacja prezentuje się aktualnie? Od kilku miesięcy zauważalny jest trend spadkowy – w urzędach pracy rejestruje się coraz mniej osób bezrobotnych. Jednocześnie stopa bezrobocia jest wciąż wyższa niż w wielu innych miastach Polski. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w sierpniu 2021 r. stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim wynosiła 8,1 proc., z kolei w powiecie toruńskim była wyższa i osiągnęła poziom 10,4 proc.

Co powyższe dane oznaczają dla Ciebie, jeśli właśnie poszukujesz zatrudnienia? Powinieneś skrupulatnie przygotować się do całego procesu rekrutacji – zarówno do poszukiwania ofert, odpowiada na nie, jak i do rozmów kwalifikacyjnych.

Oferty pracy Toruń – jakie propozycje pracy pojawiają się najczęściej?

Jeżeli od dłuższego czasu rozważasz przekwalifikowanie się, pomocne mogą być dla Ciebie informacje zawarte w publikacji „Barometr zawodów”. Znajdziesz tam m.in. listę zawodów deficytowych. Pracownicy o wskazanych profilach wykształcenia czy doświadczeniu często mogą przebierać w ofertach i nie muszą obawiać się, że zabraknie dla nich pracy.

Na kogo czekają oferty pracy w Toruniu? Przykładowe zawody deficytowe to: betoniarze i zbrojarze, cukiernicy, fryzjerzy, kucharze, magazynierzy, lekarze, nauczyciele szkół specjalnych, operatorzy obrabiarek skrawających, spawacze, rzemieślnicy obróbki szkła i metalu oraz tapicerzy. Przekrój poszukiwanych zawodów jest bardzo szeroki. Jeżeli posiadasz pożądane przez pracodawców kwalifikacje, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w Toruniu lub pobliskich miejscowościach.

Ile można zarobić w Toruniu? Wynagrodzenie uzależnione jest od wielu czynników, warto jednak wiedzieć, ile wynosi przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw. W lipcu 2021 r. wynosiło ono 5267,56 zł.

Jak znaleźć pracę w Toruniu – sytuacja na rynku

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy podaje, że na koniec sierpnia 2021 r. w rejestrze REGON było zarejestrowanych 213,9 tys. podmiotów gospodarki narodowej – liczba ta odnosi się do całego województwa kujawsko-pomorskiego. Toruń jest jednak wybierany przez wielu przedsiębiorców – głównie mniejsze firmy. Większe podmioty działają w różnych branżach, np. farmaceutycznej i kosmetycznej, spożywczej, elektrotechnicznej i przemyśle metalowym.

Nowe stanowiska pracy tworzą także przedsiębiorstwa, które z powodzeniem działają na toruńskim rynku nawet od ponad stu lat. Są to m.in. Fabryka Cukiernicza „Kopernik”, Polmos Toruń czy Zakład Mleczarski „Łowicz”. 

Praca Toruń – gdzie szukać pracy w Toruniu?

Jak brzmi odpowiedź na często zadawane pytanie, gdzie szukać pracy w Toruniu? Jeżeli pozostajesz bez pracy, to możesz znaleźć zatrudnienie na jeden z kilku sposobów. Możliwości są następujące:

  • Samodzielne poszukiwanie atrakcyjnej oferty za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego. Zobacz oferty pracy w Toruniu.
  • Skorzystanie z pomocy urzędu pracy. To jednak wiąże się z koniecznością rejestracji jako osoba bezrobotna.
  • Bezpośrednie aplikowanie do wybranych firm. To dobre rozwiązanie, jeżeli jesteś specjalistą i masz bogate doświadczenie.

Chcesz szybko znaleźć zatrudnienie? Pamiętaj, że najwięcej ofert pracy znajdziesz na portalach ogłoszeniowych. Właśnie dlatego warto na nie zaglądać codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *