Jak wyglądały najlepsze projekty siedziby ECF Camerimage? W Fundacji Tumult będzie wystawa

Box2 Wiadomości
fot. wizualizacja Baumschlager Eberle Lustenau

Od poniedziałku w siedzibie Fundacji Tumult będzie można oglądać prace, które znalazły się w finałowej piątce konkursu na koncepcję architektoniczną Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Pojawi się też makieta starówki z wkomponowanym zwycięskim projektem austriackiego biura Baumschlager Eberle Lustenau.

Budowa ECF Camerimage w Toruniu budzi kontrowersje od samego początku. I trudno się dziwić, bo ma kosztować aż 600 mln zł (200 mln zł z budżetu miasta i 400 mln zł z budżetu państwa). Swoje argumenty mają zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tej inwestycji. Dyskusja nie milknie, a tymczasem prace nad powstaniem Centrum trwają. Pod koniec sierpnia ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego. Do finałowego etapu trafiło 5 projektów, z których najlepiej oceniono ten autorstwa austriackiego biura Baumschlager Eberle Lustenau.

Teraz wszystkie 5 projektów będzie można obejrzeć na specjalnej wystawie zorganizowanej w siedzibie Fundacji Tumult przy Rynku Nowomiejskim. Na wystawie dostępnych będzie łącznie 65 plansz prezentujących poszczególne koncepcje, wraz z miniaturowymi makietami budynków. Zwycięski projekt wkomponowany zostanie w makietę starówki liczącą 4 m². Będzie więc można zobaczyć, jak finalnie budynek Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage będzie komponował się z otoczeniem.

Wystawa dostępna będzie do 6 listopada. Będzie można ją zwiedzać za darmo przez 7 dni w tygodniu, w godz. 12:00 – 18:00. Dodatkowo, na 5 listopada zaplanowano dyskusję pokonkursową.

Tagged

1 thought on “Jak wyglądały najlepsze projekty siedziby ECF Camerimage? W Fundacji Tumult będzie wystawa

  1. Co za SZKARADA !
    To “cuś” i cck jordanki, to przypomina ruiny fortów przy toruńskim lotnisku.
    Nie widzicie tego?
    To nie ma już architektów?
    Przecież to projekty ruin, po bombardowaniach lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *