Jak złożyć wniosek w programie “Czyste Powietrze”? Dowiesz się w punkcie informacyjnym

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Uruchomiono punkt konsultacyjno-informacyjny do obsługi Programu Priorytetowego “Czyste Powietrze”. Tam mieszkańcy Torunia dowiedzą się, jak złożyć wniosek, by skorzystać z dotacji lub pożyczki na inwestycje służące ochronie środowiska.

Punkt znajduje się w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta. Będzie można skorzystać tam z pomocy pracowników w zakresie składania wniosków o dofinansowanie z programu “Czyste Powietrze”, uzyskać bezpłatnie niezbędne informacje na temat programu, zasad ubiegania się o dofinansowanie czy wymaganych dokumentów.

Z usług będzie można skorzystać w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek – w godz. 9.00-11:30 po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy wydziału pod numerami telefonów: 517 121 139, (56) 611-87-82 lub (56) 611-86-93 bądź poprzez e-mail: czystepowietrze@um.torun.pl
W punkcie będzie także możliwość skorzystania z komputera i wypełnienia wniosków na miejscu.

Program “Czyste Powietrze” skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego albo wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z księgą wieczystą (lokale wyodrębnione do 1.01.2019 r.) Dotacje i pożyczki są udzielane za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie można uzyskać między innymi na instalację odnawialnych źródeł energii, montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy wymianę pieców i kotłów na paliwa stałe oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła.

Tagged

3 thoughts on “Jak złożyć wniosek w programie “Czyste Powietrze”? Dowiesz się w punkcie informacyjnym

  1. Wnioski można złożyć nawet online , jakby ktoś nie wiedział . Czy program jest wart zachodu . Odpowiadam ,że tak ! Sam skorzystałem , mam odnowioną kotłownię , sprawny kocioł mini matic z firmy Kostrzewa . Warto !

  2. Takie punkty informacyjne są bardzo potrzebne, ja miałam bardzo duże problemy z wnioskiem i brakowało mi takiego punktu, szukać musiałam informacji w internecie i na infoliniach.. to była katorga! Ale polecam wszystkim skorzystanie z programu i polecam kocioł, na który ja postawiłam a mianowicie MINI MATIC od Kostrzewy, bezobsługowy i ekologiczny kocioł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.