Jaki fotel ogrodowy wybrać: wiszący na stelażu czy podwieszany? Pomagamy w wyborze

Box2 Materiały partnera Wiadomości

Fotele ogrodowe wiszące to synonim dogłębnego relaksu i przytulnego, skandynawskiego designu. To także kompaktowa alternatywa dla huśtawki ogrodowej, którą można zastosować wszędzie – w domu, na tarasie czy w ogrodzie. Kokon kosz bujany może wisieć na stelażu albo swobodnie zwisać z sufitu. Które rozwiązanie wybrać?

Rodzaje wiszących koszy do siedzenia

Dostępne w salonach meblowych fotele ogrodowe wiszące różnią się od siebie pod względem konstrukcji, zastosowanych materiałów, kształtu i rozmiaru kokonu oraz sposobów wykończenia. Do wyboru pozostają 3 główne rodzaje foteli ogrodowych wiszących:
● klasyczny fotel wiszący na stelażu – na ogół oferuje on możliwość demontażu stelaża i przymocowania samego kokonu do sufitu,
● fotel wiszący bez stelaża (sama kula),
● fotel wiszący brazylijski,
● fotel wiszący typu bocianie gniazdo.
Kiedy wybrać fotel wiszący na stelażu?
Fotel wiszący na stelażu to gotowy do wstawienia i użytku mebel wypoczynkowy. Stalowa konstrukcja zapewnia trwałość, stabilność i bezpieczeństwo. Standardowo wiszące kosze do siedzenia wykonywane są z trwałych, odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów, imitujących naturalne surowce, np. z technorattanu. Dzięki temu mogą stanąć w dowolnym miejscu w ogrodzie, na tarasie czy we wnętrzach. Nie wymagają przeprowadzania żadnych prac montażowych ani impregnacji. Możesz od razu zacząć się bujać. W razie potrzeby łatwo przeniesiesz mebel w inne miejsce. Stelaż można zdemontować, by uzyskać fotel ogrodowy podwieszany pod sufitem. Kokon kosz bujany ze zdejmowalnym stelażem kupisz w sklepie internetowym Dollo – https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/fotele_wiszace_ogrodowe.html.

Fotel wiszący ze stelażem ITALFORM ORTA

Kiedy wybrać fotel ogrodowy podwieszany?

W niektórych sklepach możesz kupić fotel kulę do ogrodu – samą, bez stelaża. Takie rozwiązanie zwykle jest tańsze, a stelaż można ewentualnie potem dokupić za ok. 200-300 zł. Oczywiście bardziej opłacalny ekonomicznie jest zakup od razu fotela ogrodowego ze stelażem. Po prostu wybrane firmy umożliwiają obniżenie kosztów inwestycji, jeśli stelaż rzeczywiście jest zbędny. Część inwestorów uważa, że stelaż ogranicza zakres bujania, utrudnia mycie podłogi i sprawia, że mebel prezentuje się masywnie. Dlatego można zdecydować się na fotel ogrodowy podwieszany. Najbezpieczniej kupić model z oryginalnym zestawem montażowym. Należy też upewnić się, że w pomieszczeniu czy na tarasie znajduje się wystarczająco dużo wolnej przestrzeni. W trakcie bujania nie można zahaczać o ściany, drzwi i okna czy meble. Ponadto strop musi być wystarczająco mocny. Po podwieszeniu fotela trzeba przeprowadzić próbę obciążeniową.

Fotel wiszący ITALFORM ORTA DOUBLE podwieszony do sufitu (stelaż w zestawie)

Kiedy wybrać fotel wiszący brazylijski i bocianie gniazdo?

Jeśli zdecydowałeś o zawieszeniu fotela pod sufitem w mieszkaniu lub na zadaszonym tarasie, do wyboru pozostają jeszcze dwa alternatywne, lekkie i bardzo tanie rozwiązania. Są to fotele wiszące brazylijskie oraz typu bocianie gniazdo. Zajmują minimum miejsca i kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, więc polecane są przy ograniczonym budżecie i przestrzeni. Sprawdzają się zwłaszcza we wnętrzach, ewentualnie pod zadaszonym tarasem, ponieważ wykonywane są z przewagą naturalnych materiałów, głównie bawełny. Znakomicie współgrają ze stylem boho, nadając aranżacji przyjaznego, ciepłego, wakacyjnego klimatu. Uwielbiają je dorośli i dzieci.

Fotel wiszący bocianie gniazdo ITALFORM NIDO – idealny do zawieszenia we wnętrzach lub na tarasie

Podsumowanie
Aby wybrać optymalny model i sposób montażu, zastanów się:
● gdzie chcesz ustawić fotel (ogród, taras, wnętrza),
● czy chcesz i masz możliwość przymocowania samego kokonu do sufitu,
● jakim budżetem dysponujesz,
● ile masz miejsca na fotel wiszący,
● które rozwiązanie bardziej Ci się podoba i lepiej pasuje do aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *