Jakie biurko do pracy biurowej jest najlepsze?

Materiały partnera Wiadomości

Jakie biurko do pracy biurowej jest najlepsze? Które meble warto wybierać, by zagwarantować sobie i swoim pracownikom zdrowie fizyczne? Jeśli masz problem z bolącymi plecami od wielogodzinnego siedzenia przy biurku, koniecznie sprawdź nasze polecenie już teraz! Zapraszamy do lektury.

  1. Czym jest regulowane biurko stojące?
  2. Gdzie znaleźć dobre biurko regulowane?
  3. Korzyści pracy na stojąco
  4. Aktywne biuro to nie tylko regulowane biurko!

Siedzący tryb pracy źle wpływa na nasze ciało. Często osoby, które przez osiem godzin dziennie pracują przy komputerze, skarżą się na ból pleców i różne schorzenia kręgosłupa. Ale to nie jedyne dolegliwości, na jakie narażeni są pracownicy biurowi. Na szczęście dziś są pewne rozwiązania, dzięki którym nawet w trakcie pracy możemy zadbać o nasze zdrowie fizyczne. Mamy na myśli odpowiednie meble – nie tylko wygodne i specjalne fotele, ale i regulowane biurka stojące czy inne elementy, dzięki którym w trakcie pracy możemy także nieco się rozruszać. Co to jest regulowane biurko? I jakie korzyści daje w ogóle praca na stojąco? Dlaczego warto zmieniać pozycję? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym wpisie. Zapraszamy!

Czym jest regulowane biurko stojące?

Regulowane biurko stojące to nic innego jak biurko, którego wysokość możemy bez problemu regulować. Taki mebel pozwala na częstą zmianę pozycji, co jest ważne dla naszego zdrowia, szczególnie gdy mamy siedzący tryb pracy i – nierzadko również – życia. Biurka stojące to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy już teraz skarżą się na ból pleców czy inne dolegliwości związane z kręgosłupem. Nawet jeśli jeszcze plecy Cię nie bolą, zadbaj o nie – i o inne części ciała – już teraz, kupując regulowane biurko i zacznij pracować także na stojąco!

Gdzie znaleźć dobre biurko regulowane?

Jeśli chcesz kupić regulowane biurko stojące, koniecznie sprawdź bogaty asortyment na stronie https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/stoly-i-biurka/biurka-z-regulacja-wysokosci, gdzie znajdziesz wiele rozwiązań. Dostępne są między innymi proste i ergonomiczne biurka, jak i narożne oraz popularne biurka elektryczne. Nie zwlekaj i zadbaj o swoje i swoich pracowników zdrowie już teraz! Wymień swój stary mebel na biurko regulowane, które umożliwi Ci na zmianę pozycji z siedzącej na stojącą w trakcie pracy. Zastanawiasz się, dlaczego warto często zmieniać pozycję przy siedzącym trybie pracy?

Korzyści pracy na stojąco

Początkowo wielu osobom trudno jest zrozumieć, dlaczego w ogóle warto pracować na stojąco. Dlaczego warto zmieniać często pozycję, jeśli z reguły pracujemy na siedząco? Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu mieszczącego się w Chester człowiek, który wykonuje swoją pracę na stojąco, spala nawet o 0,7 kalorii na minutę więcej, niż pracownik, który te same obowiązki wykonuje na siedząco. Ponadto dzięki temu, że podnosimy się częściej z krzesła, zmniejszamy ryzyko wystąpienia różnych chorób sercowo-naczyniowych.

Do innych korzyści możliwości pracy na stojąco zalicza się także zapobieganie bólu pleców, mięśni i stawów, które najczęściej wiążą się z brakiem zachowania jakichkolwiek zasad ergonomii w trakcie pełnienia naszych obowiązków. Dodatkowo regularna zmiana pozycji z siedzącej na stojącą korzystnie wpływa także na naszą postawę. Po pewnym czasie zauważysz, że ta zaczyna się poprawiać.

Aktywne biuro to nie tylko regulowane biurko!

W biurze warto wprowadzić także inne rozwiązania, które sprawią, że pracownicy będą bardziej aktywni. I nie mamy tutaj na myśli przerwy na rozciąganie czy jakąkolwiek aktywność fizyczną. Tę ostatnią właściwie dziś możemy wykonywać, jednocześnie pracując. Coraz chętniej pracownicy zamieniają swoje fotele na piłki balansujące pilates, stołki balansujące czy nawet małe rowery treningowe. Warto sprawdzić także takie rozwiązanie jak składana bieżnia biurowa. Zarówno bieżnia, jak i rower treningowy to produkty, które umożliwiają bezproblemową pracę na komputerze i ćwiczenie. W przypadku bieżni warto pracować oczywiście przy regulowanym biurku stojącym, które pracownik podniesie sobie na odpowiednią dla siebie wysokość.

Gwarantujemy, że wprowadzenie nieco ruchu do siedzącego trybu pracy, korzystnie wpłynie nie tylko na zdrowie fizyczne Twoich pracowników, ale także na ich wydajność. Oprócz wspomnianych mebli, dzięki którym możesz stworzyć aktywne biuro, koniecznie zadbaj także o dobrą akustykę w pracy. W tym przypadku polecamy na przykład panele akustyczne lub meble tapicerowane, które chłoną dźwięk. Również tkaniny i różnego rodzaju tekstylia są materiałami dobrze tłumiącymi hałas – mamy tu na myśli między innymi zasłony czy dywany. Pamiętaj również, że niezależnie czy wybierzesz biurko elektryczne z podnoszonym blatem, czy model tylko do pracy stojącej, ważne jest również to, co znajdzie się na blacie biurka. Warto zadbać o komfort pracownika, o czym niestety czasami zapominają pracodawcy. Jeżeli ktoś chce przetestować biurko podnoszone z regulacją wysokości, które posiada panel kontrolny zamiast pracować w pozycji siedzącej, powinien otrzymać taką możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *