Janda, Pietrucha i Opania gwiazdami Festiwalu pod Gwiazdami

Box2 Kultura
Fot. materiały prasowe

Ruszyła kolejna edycja Festiwalu pod Gwiazdami, tym razem w zmienionej oprawie. Wydarzenie zainaugurowane zostało koncertem “Tribute to Aretha Franklin”. Przed nami kolejne spotkania. Na toruńskiej scenie pojawi się m.in. Krystyna Janda, Julia Pietrucha i Marian Opania.

Kolejną gwiazdą festiwalu będzie lider zespołu T.Love – Muniek Staszczyk. Wokalista zaprezentuje się na scenie Dworu Artusa 5 lipca. Artysta zaśpiewa największe przeboje zarówno z repertuaru grupy T. Love, jak i własne, solowe kawałki.

REKLAMA

-Festiwal Pod Gwiazdami to także porcja dobrego humoru, który dostarczą nam Wiktor Zborowski i Marian Opania, występujący jako Super Duo – zapowiada Paulina Marcinkowska z Dworu Artusa. – W sobotę 13 lipca aktorzy przypomną czasy kabaretu literackiego, w którym słowo miało kluczowe znaczenie. I nic w tym dziwnego, w końcu autorami monologów, tekstów, skeczy i piosenek byli m.in. Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta i Agnieszka Osiecka.

Letnią sceną Amfiteatru Muzeum Etongraficznego zawładnie także Julia Pietrucha. Młoda wokalistka zagości w Toruniu 24 lipca.

– W tym pięknie położonym miejscu 2 sierpnia słuchaczy zachwyci również Renata Przemyk – dodaje Paulina Marcinkowska. – Zaśpiewa nie tylko swoje największe przeboje, ale także kultowe piosenki wylansowane z zespołem Ya Hozna, który w tym roku obchodzi okrągły jubileusz 30-lecia.

Niekwestionowaną gwiazdą Festiwalu będzie Krystyna Janda. Aktorka 11 sierpnia, w Auli UMK, wystawi swój monodram “Danuta W.”. Przybliży ona torunianom historię zwykłej kobiety, matki i żony Lecha Wałęsy, prezydenta RP. Spektakl powstał w oparciu o książkę Danuty Wałęsy – “Marzenia i tajemnice”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *