Jasełka w Baju Pomorskim

Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Już niedługo w toruńskim teatrze lalek odbędzie się tradycyjny spektakl bożonarodzeniowy. Jasełka wystawi Toruńska Grupa Teatralna EFATA na scenie Baju Pomorskiego. Impreza cieszy się dużą popularnością i organizowana jest już po raz 14.

18 i 19 grudnia w teatrze Baj Pomorski zostanie zaprezentowany spektakl pt.: “Boże Narodzenie u Babci”. Na scenie pojawią się członkowie grupy EFATA, działającej przy Fundacji “Światło”. Zespół artystów – amatorów tworzą osoby publiczne, które co roku angażują się w działania na rzecz podopiecznych fundacji. W spektaklach występowali już między innymi politycy, muzycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych czy przedsiębiorcy. Okazjonalnym występom na scenie towarzyszy także wiele działań, podejmowanych przez nich w trakcie roku.

REKLAMA

Wydarzenie “Jasełka ze Światłem” organizowane jest już od 2006 roku. Tegoroczny spektakl reżyserowany jest przez Teresę Stępień-Nowicką. Scenariuszem zajął się Jerzy Muchewicz, a za oprawę muzyczną widowiska odpowiadają Leszek Miliński, Tomasz Gumowski i Krzysztof Kwiatkowski.

Spektakl będzie można obejrzeć w środę o 17:00 i 19:00 oraz w czwartek o 19:00. Wstęp jest darmowy, ale trzeba posiadać bezpłatną wejściówkę. W trakcie imprezy każdy chętny będzie mógł wesprzeć Fundację “Światło” dowolną kwotą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *