Jeden pas na rondzie lub turbina. Szykują się zmiany na pl. Hoffmanna

Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Mimo iż od kilku lat korzystamy na pl. Hoffmanna z ronda i układ drogowy w tym miejscu stał się czytelniejszy, wciąż dochodzi na tym skrzyżowaniu do wielu zdarzeń drogowych. Urzędnicy chcą tam zmienić organizację ruchu.

Toruńscy magistrat przygotowuje się do zmiany organizacji ruchu na pl. Hoffmanna. Kilka lat temu przebudowane na rondo skrzyżowanie jest czytelniejsze, wciąż jednak dochodzi tam do zdarzeń drogowych. Na rondzie są dwie, dość wąskie jezdnie, co też przyczynia się do groźnych sytuacji.

To główny powód zmian, jakie mają się pojawić w tym miejscu. W najbliższym czasie miejscy urzędnicy chcą zlecić przygotowanie nowego projektu organizacji ruchu. Pod uwagę branych jest kilka rozwiązań. Jednym z nich jest np. zwężenie ronda do jednego pasa ruchu. Niewykluczone jednak, że na pl. Hoffmanna pojawi się rondo turbinowe.

Jak według Was powinien być być zorganizowany ruch na pl. Hoffmanna? Czy obecna organizacja się sprawdza? Jeden pasa na rondzie czy turbina – co jest lepszym rozwiązaniem? Czekamy na Wasze opinie.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys