Jeden wielki śmietnik! Tak wygląda “parkowa” część Jordanek

Box2 Wiadomości
fot. WG

Porozbijane butelki po piwie i wódce, opakowania po sokach, chipsach i papierosach, mnóstwo petów – tak prezentuje się zachodnia, “parkowa” część Jordanek. Zgłosiliśmy ten problem miejskim urzędnikom.

Na taki stan, a raczej wielki bałagan, natknąłem się dziś na Jordankach. W zachodniej części tego terenu – przy “schodach” – jest pełno rozbitych butelek po piwie i wódce, różnego rodzaju opakowań po papierosach, sokach i chipsach. To miejsce wygląda, jakby przeszło przez niego tornado lub regularnie odbywały się tam libacje.

To wszystko dzieje się na zapleczu sztandarowych miejskich inwestycji – sali koncertowej na Jordankach i Centrum Sztuki Współczesnej. A co gorsze – niemal w samym centrum 200-tysięcznego miasta.

Kto jest gospodarzem tego miejsca? O tym, co się dzieje na Jordankach, decydują wspólnie dwa urzędy – miejski i marszałkowski. Formalnie jednak ten teren należy do miasta – w 2003 r. grunty Toruniowi przekazał Skarb Państwa.

Skontaktowałem się w sprawie tego bałaganu z Marcinem Kowallkiem, dyrektorem magistrackiego wydziału gospodarki komunalnej. – Skieruję tam ludzi jeszcze dzisiaj – zapowiada urzędnik. Jeszcze w tym tygodniu sprawdzimy, czy ten teren został uprzątnięty.

Macie dla nas jakiś temat? Czekamy na Wasze sygnały na: redakcja@tylkotorun.pl

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *