Jedenaście medali torunian na mistrzostwach Polski w wielobojach

Box2 Sport Wiadomości
fot. nadesłane

W ubiegłą sobotę na toruńskim stadionie miejskim im. Grzegorza Duneckiego odbyły się 29 Mistrzostwa Polski Masters w Pięciobojach Rzutowych i Klasycznym oraz szóste edycje mistrzostw kraju weteranów w trójboju sprinterskim i wielobojowych mistrzostw Polski lekarzy.

W tegorocznych zawodach wzięła udział rekordowa ilość prawie 160 zawodników, w tym jedenastu mieszkańców Torunia i okolic. Aż ośmioro z nich zdobyło medale. W pięcioboju ciężarkowym mężczyzn w kategorii wiekowej M40 mistrzem Polski został Maciej Wiśniewski, a pierwszym wicemistrzem – Tomasz Niejadlik. Drugie złoto Wiśniewski wywalczył w pięcioboju rzutowym.

REKLAMA

Dwa złote krążki, w wieloboju rzutowym oraz trójboju ciężarkowym, zdobył również Wacław Krankowski (kategoria M70). Taki sam dorobek medalowy ma na tych zawodach Julian Pełka, który triumfował w pięcioboju klasycznym zarówno w mistrzostwach masterów (kat. M70), jak i lekarzy.

Najstarszy uczestnik zawodów, 88-letni Henryk Wierzchowski (kat. M85), został mistrzem kraju trójboju sprinterskim, na który składały się biegi na dystansach 60, 100 i 200 metrów. Po srebro w tej samej konkurencji w kategorii M80 sięgnął Tomasz Osóbka. Srebrny medal zdobyła także Anna Arseniuk (kat. K35), która rywalizowała w pięcioboju klasycznym. Trzecia w trójboju sprinterskim była Małgorzata Adryjańczyk (K45).

Świetne wyniki toruńskich zawodników to dobry prognostyk przed zbliżającymi się 31 Mistrzostwami Polski Masters, które od 25 do 27 czerwca odbędą się na stadionie w Olsztynie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *