Jerzy Janczarski: “Nie zamierzam prostować nieprawdziwych zarzutów stawianych mi przez Marka Pijanowskiego”

Box2

Jerzy Janczarski, dyrektor marszałkowskiego departamentu kultury i edukacji przesłał do mediów oświadczenie w sprawie sytuacji, do której doszło między nim a jego zastępcą Markiem Pijanowskim.

Poniżej publikujemy w całości oświadczenie Jerzego Janczarskiego:

W związku z nieprawdziwymi informacjami przekazywanymi przez Pana M. Pijanowskiego w mediach dotyczącymi relacji między nami oraz pracownikami Departamentu Kultury i Edukacji informuję, że z uwagi na ewentualne postępowanie sądowe nie zamierzam prostować nieprawdziwych zarzutów stawianych mi przez M. Pijanowskiego. Oświadczam, że o niewłaściwych zachowaniach dotyczących pana M. Pijanowskiego byłem informowany wcześniej przez pracowników Departamentu Kultury i Edukacji, co niezwłocznie przekazywane było moim przełożonym.

Wczoraj swoją wersję czwartkowego incydentu przedstawił Marek Pijanowski, który w wyniku tej sytuacji w piątek został z funkcji wicedyrektora w departamencie kultury i edukacji:

O przepychankach napisaliśmy jako pierwsi w piątek. Pijanowski zgłosił sprawę na policję. Ta przekazała ją zaś prokuraturze, która zweryfikuje, czy doszło – jak twierdzi Pijanowski – do naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *