Jeśli nie wybieracie się na urodziny Radia Maryja, to omijajcie te ulice!

Polecamy Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Dziś w  samo południe rozpoczną się toruńskie obchody 27. rocznicy powstania Radia Maryja. Główne uroczystości zaplanowano w Arenie Toruń przy ul. Bema. Tradycyjnie nie zabraknie utrudnień drogowych.

“Nie bądźmy obojętni – bądźmy ewangelicznymi siewcami” – tymi słowami do Torunia na obchody 27. rocznicy powstnia Radia Maryja zaprasza o. Tadeusz Rydzyk. Odbędą się one 1 grudnia w Arenie Toruń przy ul. Bema.

– Proszę Państwa, już niedługo Radio Maryja będzie miało 27 lat. Będziemy świętować 1 grudnia, jakkolwiek Radio powstało 8 grudnia 1991 r. Wtedy zostało poświęcone i rozpoczęło nadawanie z dwóch małych stacji po 100 watów: w Toruniu i w Bydgoszczy – czytamy na stronie internetowej Radia Maryja.

Program 27. rocznicy powstania Radia Maryja:

  • 12 – wstępne powitania, informacje dla pielgrzymów
  • 12.30 – różaniec ze słuchaczami
  • 13 – występ Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze
  • 15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 15.30 – msza pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego

Na urodzinach Radia Maryja spodziewani są przedstawiciele najwyższych władz państwowych, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Rozgłośnia jednak konkretnie nie informuje, kto się pojawi.

Jakie utrudnienia pojawią się w trakcie urodzin Radia Maryja? Zmiany w organizacji ruchu obejmą ulice: Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską i Bema.

– Kierowcy jadący ul. Legionów od godz. 7 do ok. godz. 13 nie będą mogli skręcić w ul. Żwirki i Wigury, w kierunku ul. Grudziądzkiej. Zalecany dojazd od strony ul. Grudziądzkiej – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na Drodze Starotoruńskiej. W godz. 9-12 spodziewany jest przyjazd pielgrzymów do znajdującego się w tym miejscu kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Na ul. Bema w godz. 9-21 – między ul. Osmańskiego a pl. Hoffmanna – będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu związane z zatrzymywaniem się autobusów dowożących uczestników na uroczystości.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys