Jest apel o pozbawienie bp. Andrzeja Suskiego tytułu honorowego obywatela województwa

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Arkadiusz Brodziński ze Stowarzyszenia Polska Laicka skierował apel do marszałka Piotra Całbeckiego i posłów Platformy Obywatelskeij o pozbawienie bp. Andrzeja Suskiego tytułu honorowego obywatela województwa kujawsko-pomorskiego. Ma to związek z filmem braci Sekielskich “Tylko nie mów nikomu”.

Wystąpienie Brodzińskiego ma związek z dokumentem braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, który jest poświęcony problemowi pedofilii w polskim Kościele katolickim. Jednym z bohaterów tego filmu jest biskup senior Andrzej Suski, były ordynariusz diecezji toruńskiej.

“To on ukrywał przed organami ścigania fakt przestępstwa popełnionego przez jego podwładnego, nie zgłosił tego na policję i prokuraturę. Więcej, przenosił go z parafii na parafię, gdzie podległy mu ksiądz mógł popełnić kolejne przestępstwa i krzywdzić dzieci. Nigdy nie zainteresował się losem ofiar, nie zadeklarował pomocy czy wsparcia finansowego” – czytamy w apelu Brodzińskiego skierowanym do marszałka i parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.

Członek Stowarzyszenia Polska Laicka apeluje o pozbawienie bp. Suskiego tytułu honorowego obywatela województwa kujawsko-pomorskiego. “To nie jest honorowy obywatel, to człowiek przynoszący wstyd naszemu regionowi” – czytamy w apelu Brodzińskiego. “Macie Panowie możliwość wpłynięcia na swoich Radnych, członków Platformy Obywatelskiej. Pokażcie, że Wasze deklaracje partyjne dotyczące walki z pedofilią są wiarygodne, a nie że to puste hasła na rzecz kampanii wyborczej!”

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *