Jest decyzja ministra energii w sprawie tymczasowego mostu w Toruniu!

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Toruński magistrat dosłownie przed chwilą poinformował o pozytywnej decyzji ministra energii o nieodpłatnym udostępnieniu składanego mostu drogowego na czas remontu przeprawy im. Józefa Piłsudskiego.

Miasto poinformowało dzisiaj o pozytywnej decyzji ministra energii na stronie torun.pl i na swojej stronie facebookowej:

Zgodnie z tą decyzją miastu zostanie udostępniona nieodpłatnie konstrukcja składanego mostu drogowego typu DMS-65 o długości 1722 m wraz z kompletem 74 podpór oraz elementami i sprzętem montażowym.

Konstrukcja będzie użytkowana do końca marca 2021 r. Potem zostanie zdemontowana, poddana przeglądowi technicznemu i zwrócona Agencji Rezerw Materiałowych do końca czerwca 2021 r.

“Udostępnienie nastąpi na podstawie umowy zawartej pomiędzy Agencją Rezerw Materiałowych a Gminą Miasta Toruń. Przeprawa tymczasowa powstanie w miejscu przyczółków przygotowanych na potrzeby takiej konstrukcji. Będzie przeznaczona tylko dla ruchu pojazdów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych. Mostem będą przemieszczać się wszystkie jednostki ratownicze i służby” – czytamy na torun.pl.

Opiekę i nadzór eksploatacyjny nad przeprawą będzie sprawować Miejski Zarząd Dróg w Toruniu. Tymczasowy most ma usprawnić ruch podczas remontu przeprawy im. Józefa Piłsudskiego, który ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Jeszcze nie wiadomo, kiedy ruszą prace. Miasto jeszcze nie ogłosiło przetargu na modernizację konstrukcji.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *