Jest decyzja! Nie będzie dodatkowej sygnalizacji świetlnej na Grudziądzkiej

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Komisja organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego wzięła pod lupę przejście dla pieszych przy ul. Grudziądzkiej, gdzie 29 grudnia śmiertelnie zostały potrącone dwie kobiety. I zdecydowała, że nie stanie tam sygnalizacja świetlna. Postawiono na inne rozwiązanie.

O dzisiejszej decyzji komisji jako pierwsze poinformowało Radio PiK. To grono, w skład którego wchodzą m.in. miejscy urzędnicy, drogowcy oraz przedstawiciele służb alarmowych, wzięło pod lupę przejście dla pieszych na ul. Grudziądzkiej, gdzie 29 grudnia kierowca bmw potrącił dwie kobiety – obie w wyniku obrażeń zmarły w szpitalu.

Decyzja jest taka, że w tym miejscu nie zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Według policyjnych statystyk na tym przejściu i w jego okolicach w ubiegłym roku i minionych latach nie było wypadków z udziałem pieszych. Zanotowano tam 21 kolizji.

Jakie zatem pojawi się tam rozwiązanie, które zwiększy bezpieczeństwo pieszych? Członkowie komisji mają pomysł na ograniczenie prędkości w tym i innych miejscach w Toruniu. W miejscach, które wytypuje policja powstaną zatoki do kontroli pojazdów.

Jedna z takich zatok ma powstać na ul. Grudziądzkiej – między ul. Polną a Wielkim Rowem. Urzędnicy będą też zabiegać o zmianę przepisów tak, żeby strażnicy miejscy znów mogli kontrolować prędkość pojazdów.

Dziś wysłaliśmy pytania do miejskich urzędników w sprawie przejścia dla pieszych przy Grudziądzkiej. Zapytaliśmy, m.in. czy zostaną naprawione aktywne znaki w tym miejscu. Czekamy jeszcze na odpowiedź.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *