Jest i reakcja My Toruń w sprawie mostu tymczasowego

Box2 Polityka Wiadomości
Maciej Cichowicz i Sylwia Kowalska z My Toruń, fot. strona facebookowa My Toruń

Komitet My Toruń zabrał także głos w sprawie porannej zapowiedzi Michała Zaleskiego o budowie mostu tymczasowego, który miałby funkcjonować podczas modernizacji przeprawy im. Józefa Piłsudskiego.

– Bardzo się cieszymy, dlatego że My Toruń jako jeden ze swoich głównych postulatów kampanii wyborczej mówi o tym, że konieczna jest budowa takiego mostu – mówi Sylwia Kowalska, kandydatka My Toruń na prezydenta Torunia. – Rozmawialiśmy z mieszkankami i mieszkańcami lewobrzeża, którzy sobie nie wyobrażają sobie przemieszczania się podczas remontu mostu bez takiej przeprawy.

REKLAMA

Kowalska podkreśla, że należy także przeanalizować możliwość budowy linii tramwajowej przez stary most. Postuluje w związku z tym przesunięcie terminu remontu mostu z 2019 r. ma kolejne lata.

Maciej Cichowicz, kandydat My Toruń do rady miasta w czerwcu wysłał ankiety do mieszkańców, pytając ich, czy tymczasowy most powinien powstać. 95 proc. odpowiedzi była na “tak”. Cichowicz także przywołuje artykuł z “Wprost” z 2010 r. dotyczący mostu tymczasowego w Toruniu.

– Wówczas pięć dni przed wyborami samorządowymi prezydent Zaleski poinformował, że razem z wojskiem wybuduje most tymczasowy w Toruniu za kwotę ok. 13 mln zł – mówi Cichowicz. – Mamy pytanie do komitetu i kandydata, czy to jest taka sama wirtualna obietnica jak w 2010 r., czy jest to rzeczywiste działania prezydenta, żeby ten most zbudować.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *