Jest już data otwarcia nowej hali tenisowej przy Szosie Chełmińskiej

Box2 Sport Wiadomości
Tak hala tenisowa prezentowała się w sierpniu, fot. Wojtek Szabelski/www.torun.pl

Budowa nowej hali tenisowej już na ostatniej prostej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podał już termin uruchomienia kompleksu przy Szosie Chełmińskiej. Zostanie on otwarty 1 października.

Nowa hala tenisowa przy Szosie Chełmińskiej powstała w pobliżu stadionu toruńskich laskarzy. To drugi taki miejski obiekt – pierwszy został uruchomiony kilka lat temu na ul. Przy Skarpie. W tej chwili trwają odbiory inwestycji. A kilka dni temu robotnicy zajmowali się jeszcze ułożeniem nawierzchni trzech kortów.

REKLAMA

Całość ma być gotowa – zgodnie z umową – z końcem września. Na swojej stronie internetowej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował już, że otwarcie hali tenisowej nastąpi już 1 października.

– Hala tenisowa będzie obiektem dwukondygnacyjnym, z trzema kortami tenisowymi, zapleczem socjalnym (toalety, szatnie), pomieszczeniami dla obsługi obiektu, magazynem i salą dydaktyczną. Znajdą się w niej składane trybuny na 120 osób – informuje toruński magistrat.

Przedsięwzięcie zrealizowała toruńska firma Fijałkowski i Spółka. Cała budowa pochłonęła 6,3 mln zł, z czego 2,7 mln zł pochodzi z budżetu państwa – z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym zarządza resort sportu i turystyki.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *