Jest nowy komunikat w sprawie fali wezbraniowej na Wiśle. Zrzut wody we Włocławku jest zmniejszany

112 Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś przed południem poziom wody w Wiśle wyniósł 617 cm. Do stanu alarmowego brakuje już tylko 33 cm. Zrzut wody na stopniu wodnym we Włocławku jest cały czas zmniejszamy – informuje magistrat.

Toruński magistrat wydał kolejny komunikat dotyczący fali wezbraniowej na Wiśle, która przechodzi obecnie przez nasze miasto. O godz. 10 poziom wody w Wiśle w Toruniu wyniósł 617 cm.

Zgodnie z prognozami w nocy z 30 na 31 maja poziom wody przekroczył w Toruniu 600 cm. W piątek przed południem wyniósł on dokładnie 617 cm. Zrzut wody na stopniu wodnym we Włocławku jest cały czas zmniejszany – informuje urząd miasta.

Urzędnicy apelują do osób przebywających na terenach wzdłuż rzeki Wisły o zachowanie rozwagi i ostrożności. Osoby przebywające na terenach zalewowych oraz użytkownicy ogrodów działkowych na Rudaku i przy ul. Przybyszewskiego powinny na bieżąco obserwować stan wody w Wiśle oraz podjąć niezbędne działania mające na celu ochronę żywego inwentarza i mienia na terenach zagrożonych podtapianiem.

Bieżących informacji o sytuacji hydrologicznej na terenie miasta Torunia udziela całodobowo dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego – tel. 56 611 93 10.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *