Jest nowy sondaż prezydencki w Toruniu. “Zaleskiemu drastycznie spada”

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

“Sensacyjny sondaż. Lenzowi rośnie, Zaleskiemu drastycznie spada!” – takim nagłówkiem zostały opatrzone wyniki sondażu prezydenckiego, który powstał na zlecenie komitetu Koalicja Obywatelska. Notowania Michała Zaleskiego spadły w nim aż o 21 proc. w porównaniu do badania z kwietnia br. Poparcie dla Tomasza Lenza zwiększyło się o 7 proc.

  • Michał Zaleski, KWW Michała Zaleskiego – 35 proc.
  • Tomasz Lenz, KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska – 28,5 proc.
  • Zbigniew Rasielewski, KKW PiS – 13 proc.
  • Irena Paczkowska, KKW Kukiz’15 – 4,7 proc.
  • Sylwia Kowalska, KWW My Toruń – 4 proc.
  • Sławomir Mentzen, KWW Sławomir Mentzen – 0,2 proc.

REKLAMA

To wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie komitetu Koalicja Obywatelska. Znalazły się one w dzisiejszej broszurze wyborczej tego komitetu, które są rozdawane na toruńskich ulicach. Badanie preferencji wyborczych zostało wykonane między 28 września a 8 października na próbie reprezentatywnej dorosłych mieszkańców Torunia. Wzięło w nim udział 800 osób.

Jak podkreśla Koalicja Obywatelska, “to jedyny wiarygodny w toruńskiej kampanii prezydencki sondaż wyborczy”. Sondaż na podobnej próbie został przeprowadzony w kwietniu 2018 r. Wnioski? Od kwietnia sondażowe poparcie dla Lenza zwiększyło się aż o 7 proc. z 21,5 do 28,5 proc. Notowania Zaleskiego spadły zaś aż o 21 proc. – z 56 do 35 proc.

Będzie druga tura w Toruniu? Pojawiły się wyniki sondażu

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *