Jesteś muzykiem, właścicielem kawiarni lub pubu? Dołącz do Święta Muzyki 2019!

Kultura
Fot. Pixabay

Startuje nabór artystów i twórców, a także właścicieli lokali gastronomicznych do tegorocznego Święta Muzyki! Wydarzenie odbędzie się w Toruniu już po raz 13. Na zgłoszenia muzyków, zespołów, a także osób szeroko powiązanych z muzyką, Toruńska Agenda Kulturalna czeka do 15 marca.

Święto Muzyki to cykliczna impreza, która odbywa się na całym świecie w pierwszy dzień lata, czyli 21 czerwca 2019 roku. Wydarzenie, zgodnie z hasłem „Muzyka wszędzie, koncert nigdzie!”, nie jest festiwalem, lecz przeżywaniem muzyki „na żywo”. Wszystko to ma na celu ukazanie jej siły, różnorodności i bogactwa poprzez uwzględnienie jak największej liczby rodzajów i nurtów muzycznych. Wszelkiego rodzaju instytucje, a także nieformalne grupy i zespoły organizują ogólnodostępne, bezpłatne koncerty w przestrzeni miasta.

REKLAMA

– Otwarty charakter Święta Muzyki pozwala na prezentację artystów o bardzo różnych brzmieniach i często nietypowym charakterze – mówi Aleksandra Olszewska, koordynatorka wydarzenia z ramienia Toruńskiej Agendy Kulturalnej. – To także świetna okazja dla młodych solistów i zespołów, którzy chcą spróbować swoich sił przed publicznością. Tym bardziej że koncerty podczas Święta Muzyki zawsze mają letni i swobodny charakter.

Do udziału w wydarzeniu poszukiwani są muzycy, zespoły muzyczne, a także osoby, które mają własny sprzęt, miejsce i nie boją się spontanicznych wystąpień. Przyjmowane są także zgłoszenia od właścicieli pubów, kawiarni, ogródków piwnych i wszystkich chętnych, którzy chcą zaaranżować na Starym Mieście swój punkt muzyczny.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 marca 2019 roku do Aleksandry Olszewskiej, na adres e-mail: a.olszewska@tak.torun.pl (tel. 668 157 701). W tytule maila należy podać nazwę święta i nazwę grupy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *