“Jesteśmy z nauczycielami”. Rodzice z Torunia i okolic popierają strajk!

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

“Jesteśmy z nauczycielami” – to facebookowa akcja rodziców uczniów ze szkół z Torunia i okolic, którzy popierają planowany strajk nauczycieli. “Dajemy dziś wyraz solidarności z protestującymi nauczycielami. Drodzy Nauczyciele, jesteśmy z Wami”.

“Jesteśmy z nauczycielami” to oddolna akcja, za którą stoją rodzice uczniów ze szkół z Torunia i okolic. Na Facebooku powstała strona pod tym hasłem (można znaleźć ją TUTAJ). Inicjatorzy zapraszają do jej polubienia wszystkich, którzy popierają strajk nauczycieli.

– Z niepokojem obserwujemy trwający już kilkanaście lat brak troski o nauczycieli, skutkujący sukcesywnym obniżaniem prestiżu tego zawodu – piszą na Facebooku inicjatorzy akcji. – Powstające na tym polu zaniedbania powodują, że sytuacja zawodowa nauczycieli z roku na rok się pogarsza, także w wymiarze ekonomicznym (na tle średnich zarobków krajowych, jak i innych zawodów). Jesteśmy przekonani, że spełnienie postulatów nauczycieli będzie sprawiedliwe i adekwatne do nakładu ich pracy i czasu poświęcanego dzieciom i stanie się początkiem odbudowywania prestiżu tego trudnego i szlachetnego zawodu.

Autorzy strony “Jesteśmy z nauczycielami” zwracają uwagę na to, że bez dobrze opłacanych nauczycieli “trudno sobie wyobrazić sprawnie działającą szkołę”. Ich zdaniem planowany w kwietniu strajk jest przejawem troski o polską szkołę, o nasze społeczeństwo i ojczyznę.

“Drodzy Nauczyciele, jesteśmy z Wami” – piszą inicjatorzy akcji.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *