Jeszcze więcej sygnalizacji świetlnych na toruńskich ulicach

Polecamy Wiadomości
Sygnalizacja wzbudzana przez tramwaje pojawi się m.in. na pl. Hoffmanna, fot. Łukasz Piecyk

Miejscy urzędnicy zapowiedzieli, że w 2019 r. na toruńskich drogach przybędzie sygnalizacji świetlnych. Ma to być element programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów.

W 2019 r. czeka nas kolejna odsłona realizowanego od dwóch lat miejskiego programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów. Jego zasadniczą częścią w przyszłym roku będzie montaż sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach, na których często dochodzi do zdarzeń drogowych.

Według urzędników montaż sygnalizacji świetlnych poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu.

– Niektórzy mają nam to za złe, bo wstrzymujemy w ten sposób ruch – zauważa Marcin Kowallek, dyrektor magistrackiego wydziału gospodarki komunalnej. – Być może jest do niewygodne dla pieszych czy kierowców, bo muszą od czasu do czasu poczekać. Ale rzeczywiście bezpieczeństwo jest bezwzględnie poprawione.

Na trzech skrzyżowaniach zostaną zamontowane światła, które będą się włączać się w trakcie przejazdu tramwajów. Chodzi o pl. bp. Chrapka, pl. Honorowych Dawców Krwi i pl. Hoffmanna (zmieni się tam także organizacja ruchu – pojawi się jeden pas na rondzie lub turbina). To miejsca, gdzie w ostatnich latach dochodziło do wielu kolizji i wypadków – w tym także zdarzeń z udziałem składów.

Ponadto sygnalizacje świetlne – tym razem wzbudzane przez pieszych – mają się pojawić na skrzyżowaniach ul. Przy Skarpie i Konstytucji 3 Maja oraz ul. Skłodowskiej-Curie i Chrzanowskiego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys