Joanna Scheuring-Wielgus o urodzinach Radia Maryja: Jestem zszokowana

Box2 Polityka Wiadomości

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus złożyła do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o sobotnie 29. urodziny Radia Maryja, podczas których miało dojść do złamania obowiązujących przepisów przeciwepidemicznych.

– Dziś rano złożyłam zawiadomienie do toruńskiej prokuratury na prezesa Rydzyka, w związku z imprezą, która miała miejsce w sobotę – poinformowała podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłanka Lewicy. – Nie może być tak, że pan Rydzyk, pan Błaszczak i pan Ziobro są ponad prawem. Nie może być tak, że w Polsce są równi i równiejsi. Nie może być tak, że minister i prokurator łamią prawo. W tę sobotę mieliśmy obraz buty i arogancji. Powiem szczerze: patrzyłam na to wszystko z obrzydzeniem.

REKLAMA

Zdaniem Joanny Scheuring-Wielgus sobotnie wydarzenia nie tylko łamały przepisy, ale też były niesprawiedliwe, patrząc na działania policji podczas protestów kobiet.

– Każdego dnia na ulicach całej Polski spisywani i zatrzymywani są ludzie, którzy pokojowo, w maseczkach, spacerują po ulicach. W Toruniu odbywa się regularna impreza, na 200 osób, na której nie było ani sanepidu, ani policji, nikt nikogo o nic nie pytał. Im było wolno. Parafrazując słowa Kazika, możemy powiedzieć, że ich impreza jest lepsza niż nasza – mówiła posłanka Lewicy. – Przypomnę, że rząd nakazał nam wszystkim w czasie świąt rygor. Możemy zaprosić maksymalnie 5 osób. Dlaczego w takim razie prezes Rydzyk zaprasza sobie 200 osób i w zasadzie nie ma żadnych konsekwencji tego działania? Nie może być takiej sytuacji, że ktoś jest traktowany inaczej, lepiej. W tym wypadku są to politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Najbardziej szokujące dla posłanki Lewicy było jednak nie złamanie przepisów, ale słowa, jakie padły z ust Tadeusza Rydzyka i to, jak reagowali na nie obecni politycy rządzącego ugrupowania.

– Szokujące są słowa prezesa Rydzyka, który powiedział, że mężczyźni mają pokusy. Pokusy gwałtu? Jaki normalny człowiek ma pokusę zgwałcenia 12-letniej dziewczynki? Jaki normalny człowiek ma pokusę zgwałcenia 9-letniego chłopca? Te słowa, które padły w sobotę na urodzinach prezesa Rydzyka są obrzydliwe i oburzające. A jeszcze bardziej obrzydliwe i oburzające jest to, że po tych słowach klaskali mu ministrowie Błaszczak i Ziobro – alarmowała Joanna Scheuring-Wielgus.

Jej zdaniem może to oznaczać przyzwolenie dla tego typu praktyk.

– Co może teraz myśleć prokurator, który siedzi nad sprawą zgwałcenia 11-letniego chłopca? Że może tę sprawę umorzyć, ponieważ jego prokurator klaskał Rydzykowi, kiedy mówił o pokusach? Co pomyślą sobie wierni, którzy słyszą takie słowa? Że można mieć pokusy? Że można gwałcić na prawo i na lewo? Wsadzać rękę w majtki dzieciom? – dopytywała. – Jestem tymi słowami zszokowana.

Tagged

7 thoughts on “Joanna Scheuring-Wielgus o urodzinach Radia Maryja: Jestem zszokowana

  1. Jedno nie usprawiedliwia drugiego. Takie stawianie spraw, to argumentacja dzieci ze szkoły podstawowej. Nikomu nie wolno łamać prawa. Co do spacerowania po ulicach, to jest to wykroczenie. To normalne, że policjanci wystawiają mandaty-tyle, że mało. Czy ulice to są chodniki do spacerowania?

  2. “Kto nie ma pokus niech się pokaże.” Zapytał kierujący zgromadzeniem i rozglądnął się po zgramadzonych. Takich jednak nie było! Ciekawe. Było to więc zgromadzenie osòb mających “pokusy”? Podobno: z kim przestajesz…

  3. ………Toruń Was wszystkich Przeprasza za tę “Niespełna” p OSŁA nkę scheuring-wielgus, i całą jej Otulinę Propagandowa jak np “Tylko Toruń”. p OSŁA nkę jak widać Donosicielkę i Naganiaczkę…. Ale racja ! po tym jak że swoim “mężykiem” zakłóciła Nabożeństwo w kościele NMP – poszło wiele zawiadomień do Prokuratury o możl. popełnienia przestępstwa….

  4. Wydaje się, że wypowiedź tego ubogiego zakonnika watykańskiego, jest jawnym i zdecydowanym sprzeciwieniem się naukom Jezusa Chrystusa. Jawnym sprzeciwieniem się naukom kościoła rzymsko-katolickiego. To jest jawna herezja. Kim jest osoba głosząca herezje?

  5. Rozmowy Piotrka K. i Dajany R. byłych funkcjonariuszy TVP, obecnie w telewizji zagranicznej z dwiema cyframi, są zabawne. Wie ktoś o kim mowa? Dzisiejsze dewagacje o Związku Europejskim, zwłaszcza w sprawach kanalizacji i Cesarza niemieckiego na Unię Europejską-HIT. Cała ściema, cały obròt.

  6. Jeśli czytelnicy mają przeczytać zamieszczone pismo do prokuratury, to albo wyższa rozdzielczość albo plik PDF. Za słaba jakoś jest obecnie, by można przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *