Joanna Scheuring-Wielgus w nowej partii Ryszarda Petru

Polecamy Wiadomości
fot. wybierzteraz.pl

“Teraz!” – tak się nazywa nowe ugrupowanie byłych liderów Nowoczesnej – Ryszard Petru oraz torunianki Joanny Scheuring-Wielgus. 9 grudnia odbędzie się konwencja programowa ich partii.

Petru i Scheuring-Wielgus dziś ogłosili powstanie nowej partii – Teraz! Skąd taka nazwa? Były szef Nowoczesnej tłumaczy, że Polska stoi obecnie przed wielkimi wyzwaniami, a najbliższy rok będzie “fundamentalnym rokiem dla polskiej demokracji”.

– “Teraz!” to słowo dynamiczne, prowadzi do działania, lubimy działanie – mówi Scheuring-Wielgus. – Nie zamierzamy z kimkolwiek konkurować po stronie opozycji. Nasza oferta jest uzupełnieniem. Nie chcemy krytykować ani obecnych ugrupowań, ani tych, które powstaną potem. Chcemy współpracować. Mamy dosyć głosowania przeciw, a nie za. Teraz jest właśnie moment, żeby pokazać nową ofertę, trzeba wprowadzać zmiany.

Teraz! zamierza wystawić kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego i Sejmu. Jej założyciele nie wykluczają współpracy z innymi ugrupowaniami.

Petru w maju br. opuścił szeregi Nowoczesnej. Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt poszły w jego ślady kilka tygodni później. Utworzyli w Sejmie koło poselskie Liberalno-Społeczni.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys