Joanna Trzepiecińska przypomni twórczość Haliny Poświatowskiej

Box2 Kultura
Fotografia Haliny Poświatowskiej udostępniona została przez Zbigniewa Mygę, brata poetki, fot. nadesłane

W Teatrze Wilama Horzycy odkryjemy na nowo wiersze Haliny Poświatowskiej – poetki, która żyła intensywnie i odważnie, tocząc nierówną walkę z chorobą. W niedzielę (6.01) o godz. 12 we foyer I piętra zorganizowany zostanie Salon Poezji, z gościnnym udziałem aktorki Joanny Trzepiecińskiej.

W trakcie Salonu Poezji odczytane zostaną nie tylko poezje Haliny Poświatowskiej, ale również fragmenty listów poetki. Czytaniu poezji będzie towarzyszyć oprawa muzyczna.

REKLAMA

Najpiękniejszych wierszy Haliny Poświatowskiej posłuchamy w interpretacjach Joanny Trzepiecińskiej oraz aktorek Teatru Horzycy: Jolanty Teski i Matyldy Podfilipskiej.

Wejściówki, które kosztują złotówkę, można odbierać w Biurze Obsługi Widzów od 2 stycznia. BOW czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 (tel. 56 622 55 97).

Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka. Współpracowała z takimi teatrami jak Teatr Polski w Warszawie, Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Teatr Komedia, Opera i Operetka w Szczecinie, Teatr Narodowy, Teatr Polonia czy Teatr Muzyczny “Roma”.  Uhonorowana nagrodą „Złotej Kaczki” w kategorii: najlepsza polska aktorka.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *