Jutro szczepienia w Ratuszu Staromiejskim

Box2 Wiadomości

Jutro od 12:00 uruchomiony zostanie specjalny punkt na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego, w którym chętni będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Od południa wszyscy chętni będą mogli zaszczepić się jedną z dwóch szczepionek: jednodawkową Johnson&Johnson lub dwudawkową Astra-Zenecą. Łącznie będzie dostępnych po kilkaset dawek każdego z preparatów. Wejście do punktu usytuowane ma być od strony południowej, czyli od pomnika Mikołaja Kopernika. Urządzone zostaną cztery stanowiska szczepień, punkt kwalifikacji lekarskiej oraz krzesełka dla zaszczepionych w celu odczekania wymaganego kwadransa po zaaplikowaniu preparatu. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów szczepionek.

Punkt organizują Lecznice Citomed, które prowadzą także m.in. jeden z toruńskich Punktów Szczepień Powszechnych. Miasto współpracuje z Citomedem organizacyjnie.

Ze szczepienia może skorzystać każda osoba, która w dniu szczepienia kończy 16 lat. Trzeba wziąć ze sobą dowód osobisty. W przypadku niepełnoletnich należy posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Zaszczepieni mogą być także obcokrajowcy, zarówno z krajów UE, jak i spoza nich – tu wymagany jest aktualny paszport.

Tagged

1 thought on “Jutro szczepienia w Ratuszu Staromiejskim

  1. Lewackie Tylko Toruń = Nachalni lobbyści: lockdownowi , pro- szczepionkowi , koronapaniki,
    i jessczze dla zmylenia Przeciwnika czyli Czytelnika podają się za tzw “dziennikarzy”. Konformiści Głównego Nurtu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *