Jutro w Toruniu może nie być ciepłej wody i ciepła. Gdzie i w jakich godzinach?

Box2 Wiadomości
fot. PGE Toruń

W czwartek (4 kwietnia) toruńscy ciepłownicy będą prowadzić prace na odcinku ciepłociągu w okolicach Dworca Wschodniego. Między godz. 8.30 a 17 mogą się pojawić zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ciepła. W których częściach miasta mogą się pojawić utrudnienia?

Służby techniczne PGE Toruń chcą wykorzystać zapowiadaną na jutro dobrą pogodę i zrealizować prace zabezpieczające odcinek sieci napowietrznej w okolicach dworca Toruń Wschodni, który uległ niewielkiemu rozszczelnieniu tej zimy.

Te prace będą realizowane między godz. 8.30 a 17. W tym samym czasie mogą pojawić się zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ciepła.

– W wyniku prowadzonych prac, wystąpią zakłócenia, skutkujące zaniżeniem temperatury i ciśnienia ciepła oraz ciepłej wody użytkowej, dostarczanych odbiorcom – wyjaśnia Julita Karpińska, główny specjalista ds. komunikacji PGE Toruń.

Ciepłownicy chcą “wzmocnić” ten odcinek ciepłociągu, budując jeszcze w tym roku alternatywny fragment sieci na ul. Łąkowej i Piotra Curie. To ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw ciepła do zachodniej części Torunia.

Gdzie pojawią się zakłócenia w dostawach ciepła i ciepłej wody? Osiedli na zachód od ul. Skłodowskiej-Curie: Mokre, Starówka, JAR, Bydgoskie, Osiedle Młodych, Koniuchy, Wrzosy, Tysiąclecia i Jakubskie.

Dostawa ciepła i ciepłej wody bez zmian będzie się odbywać dla osiedli: Rubinkowo, Skarpa, ul. Olsztyńskiej i rejonu ul. Chrobrego i Mazowieckiej.

– Przepraszamy mieszkańców za te niedogodności. Dołożymy wszelkich starań, aby wspomniane prace wykonać w możliwie jak najkrótszym czasie i jak najszybciej przywrócić prawidłowe parametry dostarczanego ciepła i ciepłej wody – czytamy w komunikacie PGE Toruń.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *