Jutro w Toruniu spotkanie z byłym przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej

Box2 Wiadomości
fot. Państwowa Komisja Wyborcza

Jutro (14 maja) na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji do Torunia przyjedzie sędzia Wojciech Hermieliński, były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Będzie mowa m.in. o jesiennych wyborach parlamentarnych.

Spotkanie z sędzią Wojciechem Hermielińskim, przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej w latach 2014-2019 rozpocznie się we wtorek (14 maja) o godz. 17 w foyer na parterze Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki na al. Solidarności.

Hermieliński to adwokat i sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Tematem jego toruńskiego spotkania będą jesienne wybory parlamentarne w świetle uregulowań prawnych.

Będzie mowa także m.in. o zagrożeniach wynikających z ewentualnych zmian kodeksu wyborczego dokonywanych przed wyborami i możliwych manipulacji przebiegiem granic okręgów wyborczych. Omówione zostaną też zmiany w ustawach określających ustrój sądów.

Rozmowę z sędzią i dyskusję ze słuchaczami poprowadzi dziennikarka “Gazety Pomorskiej” Karina Obara. Wstęp wolny.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *