Jutro wędrówki po mieście z PTTK

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach cyklu pn. „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Tym razem odbędzie się ona w obrębie granic Torunia.

Zbiórka uczestników jutro o 9:45 na Podgórzu na pętli autobusowej MZK (autobusy nr 10 i 29) przy ul. Szubińskiej. Trasa przebiegać będzie lewobrzeżem miasta przez osiedla Kluczyki, Podgórz, “Krowi Mostek” nad Wisłę, do ruin zamku Dybów dalej przez most drogowy i zakończy się przy siedzibie OM PTTK w Toruniu. Całość będzie liczyć nieco mniej niż 10 kilometrów, wycieczkę poprowadzi honorowy przodownik turystyki pieszej Tadeusz Perlik.

Kluczyki to kolejarska dzielnica Torunia. Znajduje się tam kolejowy przystanek osobowy dla kierunków do Bydgoszczy i Inowrocławia oraz duża stacja towarowa. Jest zapleczem dla dworca Toruń Główny (lokomotywownia i wagonownia). Przed 1939 rokiem była bardzo samodzielna, posiadała m.in. własną mini elektrownię, wodociągi a nawet cmentarz. Dziś znajduje się w niej wspomniana lokomotywownia, zakład naprawy taboru i stacja kolejowa, małe osiedle domów kolejarskich.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *