Już asfaltują na Ligi Polskiej. Kiedy skończą się utrudnienia? [ZDJĘCIA]

Polecamy Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

W środę drogowcy zaczęli układać pierwsze warstwy asfaltu na ul. Ligi Polskiej, która jest remontowana między Szosą Lubicką a ul. Konstytucji 3 Maja.

Prace na ul. Ligi Polskiej mimo mroźnej aury postępują w dobrym tempie. W środę na budowie rozpoczęło się układanie pierwszy warstw asfaltu. Równolegle pracują także brukarze. Układają chodniki, wykonują zatoki autobusowe i ciąg pieszo-rowerowy. Trwa także regulacja urządzeń infrastruktury podziemnej.

– Remont ul. Ligi Polskiej idzie pełną parą – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – W ostatnim czasie wykonawca wyłączył cały remontowany odcinek z ruchu, po to aby przyspieszyć prace.

Remont objął odcinek między Szosą Lubicką a ul. Konstytucji 3 Maja. Modernizację przechodzą obie jezdnie wraz z chodnikami, zatoki autobusowe. Pod obu stronach powstają wydzielone asfaltowe drogi rowerowe. W skład tego zadania wchodzi też wymiana oświetlenia, wykonanie odwodnienia jezdni i montaż sygnalizacji świetlnej na wysokości ul. Witosa – wszystko po to, żeby poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Projekt pochłonie 4,3 mln zł, z czego 2,4 mln zł pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej, czyli z budżetu państwa. Utrudnienia? Cały remontowany odcinek jest wyłączony z ruchu. – Przypominamy, że na czas prowadzonych prac objazd został wytyczony Szosą Lubicką. Mieszkańcom sugerujemy korzystanie z dróg lokalnych, położonych na terenie osiedla – informuje Kobus-Pęńsko.

Prace – zgodnie z umową – potrwają do końca grudnia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys