Już jutro otwarcie Zofijówki przy ul. Bydgoskiej

Box2 Wiadomości
fot. Marrow Sp. z o.o.

Jutro o godz. 13:00 przy ul. Bydgoskiej 26 odbędzie się otwarcie Zofijówki. Za postawienie inspirowanego pruską kamienicą budynku odpowiedzialna jest firma Marrow, lokalny deweloper.

Firma działkę wraz ze stojącą na niej ruiną kupiła w 2016 roku. “Perle Bydgoskiego Przedmieście” udało się nadać dawny blask, a już jutro nastąpi jej oficjalne otwarcie. 

– Nasza firma specjalizuje się w budowie obiektów, których architektura współgra z otaczającą je zabytkową tkanką – mówi Paweł Mierzwa, prezes firmy. – Wcześniejsze inwestycje, na Chełmińskim Przedmieściu czy Jakubskim takie właśnie są – ich architektura wtapia się w zabytkowe sąsiedztwo. Od początku marzyło nam się wizualne odtworzenie miejsca, którego legenda przetrwała do dziś, dzięki pamięci o dawnych, znamienitych gościach. Niestety po pożarze, z budynku pozostały zgliszcza, ale dzięki znakomitej współpracy z miejskim konserwatorem zabytków udało nam się, inspirując starymi szkicami, wskrzesić Zofijówkę, zachowując jej dawny kształt, z charakterystyczną, drewnianą wieżyczką. Mam nadzieję, że mieszkania, które tu powstały pozwolą ich właścicielom poczuć niezwykły klimat Bydgoskiego Przedmieścia, dawnej kulturalnej wizytówki naszego miasta.

Podczas otwarcia o latach świetności tego wyjątkowego miejsca opowie Katarzyna Kluczwajd, historyczka sztuki, muzealniczka i autorka prac na temat historii Bydgoskiego Przedmieścia. Pojawią się także przedstawiciele magistratu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *