Już niedługo 547. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

19 lutego w Ratuszu Staromiejskim odbędą się uroczystości, związane z rocznicą urodzin toruńskiego astronoma. Zaplanowano wykład i mini recital baletowy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie rozpocznie się o 17.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. W ramach obchodów 547. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika zaplanowano wykład “Rewolucje kopernikańskie w fizyce”. Wygłosi go prof. dr. hab. Krzysztof Meissner z Uniwersytetu Warszawskiego – wybitny specjalista w zakresie fizyki teoretycznej cząstek elementarnych. To znany dydaktyk i popularyzator wiedzy o wszechświecie, współpracujący m.in. z Narodowym Centrum Badań Jądrowych.

Uczestnicy będą mieli również okazję zobaczyć mini recital baletowy. Widowisko zostanie przygotowane przez Monikę Maciejewską – Potockas i Gintautasa Potockasa na podstawie suity Planety Gustava Holsta. Widzowie będą także podziwiać interpretację tańca materii i antymaterii na podstawie Nokturnu e-mol Fryderyka Chopina. Wykonawcy to pierwsi soliści Teatru Wielkiego w Łodzi.

Wstęp na imprezę okolicznościową Dies Natalis Copernici jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *